Rok akademicki rozpoczęty

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie rozpoczęła uroczyście rok akademicki 6 października 2015 r, o godz. 12:00 w Auli Nowego budynku ASP przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Program uroczystości:

• Hymn Państwowy
  • Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. Adama Myjaka
  • Ślubowanie i Immatrykulacja studentów I roku
  • Gaude Mater Polonia
  • Wykład inauguracyjny pt.: “Czy sztuka trwa?” –  prof. Iwona Szmelter
  • Gaudeamus igitur

Prof. Stanisław Słonina odebrał z rąk Moniki Smoleń, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Tradycyjnego Pegaza, honorową nagrodę dla osób zasłużonych dla warszawskiej ASP odebrał Maksymilian Celeda. list od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy list od Pani Premier Ewy Kopacz list z MKiDN list z MNiSW Zaproszenie W tym roku zaproszenie na inaugurację zostało zaprojektowane w sposób wyjątkowy. W formie wzornika fontów. Wszystkie użyte w projekcie kroje są autorstwa studentów trzeciego i czwartego roku Wydziału Grafiki ASP w Warszawie: Rafała Buchnera, Zosi Frankowskiej oraz Maćka Włoczewskiego i powstały w ubiegłym roku na zajęciach Pracowni Typowej.

Zdjęcia: Katarzyna Błesznowska-Korniłowicz
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017