Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Woszczynski, Pejzaz z rowerzysta, 2015, fot. A. Ciolek_1

Galeria DAP 3 Lufcik przy ul. Mazowieckiej 11a zaprasza w dniach 25 lutego – 14 marca 2016 r. na wystawę prac malarskich „Mitologie krajobrazu” \Obrazy z lat 1990-2015\, prof. Mariusza Woszczyńskiego z Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie.

Mitologia krajobrazu B1 LU_1

Profesor Janusz Marciniak (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) we wstępie do katalogu wystawy: „Dla Woszczyńskiego malarstwo jest nieustannie odnawianą przepustką do świata alteratywnego wobec rzeczywistości ”zewnętrznej”. Jest artystą-łącznikiem między tą rzeczywistością a światem intymnych przeżyć, wzruszeń, olśnień i refleksji. Malarstwo stanowi dla niego nie tylko samoafirmującą się sztukę, ale także sposób afirmacji fenomenu życia, wyraz radości tworzenia, a przede wszystkim radości widzenia. Zestawienie prac od najstarszych do najnowszych układa się w strumień koloru, światła, materii i energii, odsłaniając i uzmysławiając to, co najbardziej charakterystyczne dla tego artysty, a więc płynność i nieskończoność procesu twórczego.”

Wystawa pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Mitologia krajobrazu zaproszenie LU