Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

prac_64_net_1

„PRACOWNIA RYSUNKU 64 ”

Wystawa rysunków studentów Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie z pracowni 64 prowadzonej przez prof. Ryszarda Sekułę i dr hab. Łukasza Rudnickiego.

Na prezentacji w Galerii „Wystawa” (28 kwietnia – 18 maja 2016 pokazane są prace, które powstały na przestrzeni roku akademickiego 2015/2016. Punktem wyjścia jest studium postaci – wnikliwa obserwacja modela w pracowni. Później przychodzi czas na eksperymenty, poszukiwania własnego języka artystycznego. To co charakteryzuje tą ekspozycje to właśnie różnorodność postaw twórczych. Subtelność, miękkość i delikatność równoważy się tutaj z ekspresją i nieokiełznanym temperamentem – gestem, znakiem czarnej plamy i drapieżnej kreski. Autorami są studenci II, III i IV roku studiów oraz pedagodzy.