Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dokumentalny film „Miss Holocaust” autorstwa Michaliny Musielak został zakwalifikowany do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych 67. MFF w Berlinie – krótkometrażowej sekcji konkursowej Berlinale Shorts. Znalazł się wśród wybranych 23 filmów z 19 krajów.

Więcej o filmie: „Miss Holocaust”

Projekt filmu był rozwijany w ramach warsztatów DOC LAB POLAND i prezentowany w Krakowie w ramach pitchingu Docs to Start. Współautorką scenariusza dokumentu jest Monika Dembińska, współreżyserowała go Irena Siedlar. Autorką zdjęć jest Beata Rakoczy. Producentkami filmu są Karolina Galuba i Małgorzata Małysa z firmy Furia Film. Niemieckim koproducentem obrazu jest firma Juno Film.

Michalina Musielak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom 2016, Wydział Sztuki Mediów, promotor prof. Mirosław Bałka) oraz dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim.  Zajmuje się dokumentem i działaniami społecznymi. Była stypendystką programu PIYE Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dzięki któremu spędziła trzy miesiące w Tel Awiwie. Od października 2016 r. jest studentką Antropologii Wizualnej na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim (Freie Universität Berlin).

Więcej o konkursie Berlinale Shorts: www.berlinale.de.