Marta Banaszak – „Architecture islamique”

Marta Banaszak, „Architecture islamique”, Musée National des Beaux-Arts w Algierze.

Obrazy olejne i grafiki w technice linorytu, z elementami islamskiej architektury sakralnej i świeckiej, od XIII do XX w. Linoryty są częścią pracy doktorskiej obronionej w styczniu 2016 r. na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (promotor dr hab. R.Kochański)

Wystawa pod patronatem algierskiego Ministerstwa Kultury i Ambasady RP w Algierii, z okazji 55-lecia stosunków dyplomatycznych. Otwarcie (6 kwietnia) było szeroko komentowane w mediach. Na wernisażu był obecny Minister Kultury Algierii, członkowie rządu, 18 ambasadorów, znani literaci, artyści i kolekjonerzy sztuki, studenci miejscowej ASP, członkowie Polonii. Wystawę można oglądać do 6.05.2017.

www.martabanaszak.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017