Medal Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek dla prof. Macieja Buszewicza

Pamiątkowym medalem w uznaniu twórczych sukcesów uhonorowało prof. Macieja Buszewicza Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Jeden z najbardziej znanych polskich grafików, specjalizuje się w projektowaniu książek. Urodzony w 1952 roku w Rawiczu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Dyplom uzyskał na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1979 roku, w pracowni Haliny Chrostowskiej. Projektowaniem zajmuje się od 1976 roku. W latach 1980-1984 kierował wydawnictwami Iskry i Poljazz. Od 1984 roku uczył typografii na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Praktykę dydaktyczną kontynuował także w Holandii, Niemczech, Turcji, Stanach Zjednoczonych oraz w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych i Nowych Mediów w Warszawie. Posiada tytuł profesora. Obecnie prowadzi na warszawskiej ASP cenioną Pracownię Projektowania Książki.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017