Artystyczna Podróż Hestii 2017 – Agnieszka Mastalerz nagrodzona

W tegorocznej edycji Artystyczna Podróż Hestii Agnieszka Mastalerz, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zdobyła Nagrodę Prezesa Piotra M. Śliwickiego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami nagrodzonego projektu oraz z sylwetką Artystki.

Bez tytułu (Remote control)
termogramy, 2017

Topograficzna seria termogramów przedstawia miejsca, w których podejmowano/ podejmuje się wpływowe decyzje.

Sposób obrazowania odwraca relację pomiędzy państwem a jednostką, zmienia kierunek kontroli i obserwacji. Przypomina noktowizję, mierzenie do celu.

Termografia działa w paśmie podczerwieni, rejestruje promieniowanie cieplne emitowane przez ciała fizyczne. Wykorzystana w projekcie kamera termowizyjna umożliwiła dostrzeżenie konstrukcji wpływowych obiektów o powszechnie ograniczonej dostępności – ich organizmu i tkanki.

Prace wchodzące w skład cyklu:
Bez tytułu (Budynek Sejmu)
Bez tytułu (Trybunał Konstytucyjny)
Bez tytułu (Siedziba MSWiA)
Bez tytułu (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
Bez tytułu (Sąd Okręgowy w Warszawie)
Bez tytułu (Dowództwo Garnizonu Warszawa)
Bez tytułu (Siedziba KC PZPR)
Bez tytułu (Pałac Bolesława Bieruta w Natolinie)
Bez tytułu (Warszawska willa Jürgena Stroopa)

AGNIESZKA MASTALERZ – studentka Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 2013/2014 i 2015/2016 otrzymała Stypendium Rektora ASP za wybitne osiągnięcia, w roku 2016 – Stypendium m.st. Warszawy. Laureatka 16-tej edycji Artystycznej Podróży Hestii. Za obroniony w czerwcu 2016 roku dyplom licencjacki Mechanizmy dyscyplinarne uzyskała pierwsze wyróżnienie rektorskie.

Jej prace pokazywane były m.in. w warszawskich Zachęcie, MSN-ie, Instytucie Fotografii Fort, galerii Monopol, a także w Trafostacji w Szczecinie, BWA w Tarnowie, GGM1 w Gdańsku, czy w galerii Labirynt w Lublinie. Jej prace publikowane były przez m.in. magazyn MONO, magazyn Wczasy i Woof Woof Arf Arf.

W ramach Akademii działania artystyczne realizuje m.in. w Pracowni Narracji Fotograficznej prof. dr. hab. Prota Jarnuszkiewicza i w Pracowni Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki. Semestr zimowy 2017/2018 spędzi w Hochschule für bildende
Künste w Hamburgu.

instagram.com/agnieszkamastalerz