Książki polskich artystów dla dzieci książęcej pary

Wczorajszy post umieszczony na fanpage’u warszawskiej ASP na facebooku o ilustratorach książek dla dzieci i zachęta do zabrania na wakacje publikacji polskich artystów zyskała dzisiaj zaskakujący oddźwięk. Jest on związany z wizytą brytyjskie pary książęcej w Polsce.

Jak poinformowała ambasada polska w Wielkiej Brytanii, Mała księżniczka Charlotte i książę George zostali obdarowani trzema książeczkami polskich twórców i są to: “Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima, bestsellerowe “Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz równie chętnie kupowane “Pszczoły” Piotra Sochy.
Daniel Mizieliński, Aleksandra Mizielińska i Piotr Socha to absolwenci warszawskiej ASP, znani na świecie i nagradzani autorzy. Pierwszy jest też adiunktem na macierzystym Wydziale Grafiki w Pracowni Projektowania Książki.

Źródło: onet.pl

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017