Agnieszka Mastalerz na Uniwersytecie Artystycznym w Londynie

W dniach 13-15.09.2017 Agnieszka Mastalerz, studentka Wydziału Sztuki Mediów, zaprezentuje swój projekt termograficzny nagrodzony w tym roku podczas konkursu Artystyczna Podróż Hestii na międzynarodowej konferencji FOR, ABOUT, NEARBY: The value of diversity and difference in Fine Art practice, research and education na Uniwersytecie Artystycznym w Londynie. Organizatorem wydarzenia jest PARADOX Fine Art European Forum.

Bez tytułu (Remote control) to topograficzna seria 9-ciu termogramów przedstawiających miejsca w Warszawie, w których podejmowano bądź wciąż podejmowane są wpływowe decyzje. Celem pracy było odwrócenie relacji pomiędzy państwem a jednostką, zmiana kierunku kontroli i obserwacji – wykorzystana w projekcie kamera termowizyjna umożliwiła dostrzeżenie konstrukcji wpływowych obiektów o powszechnie ograniczonej dostępności, ich organizmu i tkanki.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017