Festiwal Nauki na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

W tym roku w ramach Festiwalu Nauki na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowaliśmy liczne wydarzenia z myślą o pasjonatach sztuki dawnej – kolekcjonerach dzieł sztuki i rekonstruktorach historycznych.

Zaplanowaliśmy cykl referatów poświęconych zagadnieniom związanym z opieką nad różnymi typami kolekcji oraz technikami i technologiami stosowanymi w dawnych wiekach. Oprócz cyklu referatów na WKiRDS odbędą się warsztaty, z których część dedykowana jest najmłodszym uczestnikom Festiwalu. Obchodom Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa, na której zaprezentowane zostaną postery naukowe poświęcone realizacjom konserwatorskim pracowników WKiRDS, a także m.in. kopie obrazów gotyckich, miniatur średniowiecznych na pergaminie i haftów wykonane przez studentów.

Serdecznie zapraszamy kolekcjonerów, rekonstruktorów historycznych, przyszłych kandydatów na studia na naszym Wydziale i wszystkich innych miłośników sztuki, którzy chcieliby miło spędzić weekend i dowiedzieć się „Czegoś ciekawego”.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017