Wystawa – PRACOWNIA RYSUNKU 64 | WCZORAJ I JUTRO

„PRACOWNIA RYSUNKU 64 WCZORAJ I JUTRO”

03.11.2017 – 30.11. 2017

Wernisaż 3 listopada (piątek) 2017, godz. 18.00

Centrum ŁOWICKA

Dom Kultury w dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Łowicka 21

ASP Warszawa
Wydział Malarstwa
Pracownia Rysunku 64

Nasza pracownia prezentuje swe dokonania nie tylko na przeglądach semestralnych i wystawach końcoworocznych w Akademii, lecz także na pokazach poza uczelnią. Konfrontacja z publicznością w profesjonalnej galerii jest istotnym elementem w programie kształcenia, podnosi odpowiedzialność za jakość podejmowanych wyzwań artystycznych. I studium konkretnego motywu, i interpretacja zadań programowych należą do codziennych ćwiczeń, które studenci podejmują z pełnym ryzykiem twórczych poszukiwań.
Rezultaty bywają różne, a suma doświadczeń wzmacnia samoświadomość i pozwala pełniej panować nad procesem twórczych zmagań. Niezwykle ważne i najcenniejsze jest krystalizowanie osobowości, prawda i autentyzm indywidualności.
Każdy idzie swoją ścieżką, poszukuje własnej drogi, która wyzwala inwencję. A wiedza i umiejętności określają potencjał i aktualny stan osiągnięć artystycznych.
Kreska, plama, rytm, walor i kolor – forma, świadomie użyte, przekształcone w znak, to osobisty, wyrazisty, rozpoznawalny ślad tożsamości autora.
W kolejnych wystawach zawsze prezentujemy prace studentów oraz prowadzących pracownię, tym razem udało nam się poszerzyć listę uczestników. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli czynni artyści, pracownicy dydaktyczni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy w okresie studiów związani byli z naszą Pracownią Rysunku.
Serdecznie dziękuję!
Obecność dzieł twórców tej miary, ich indywidualności i tak zróżnicowane postawy w obszarze sztuki dobitnie świadczą o wartości kształcenia w zindywidualizowanym posługiwaniu się środkami plastycznymi.
Od szkicu do kreacji.

Ryszard Sekuła

„PRACOWNIA RYSUNKU 64 WCZORAJ I JUTRO”:

Artur Brandys

Wojciech Cieśniewski