Wystawa Coming Out 2017 rozpoczęta

Kilkudziesięciometrowa kolejka  ustawiła się do wejścia na wernisaż wystawy Coming Out – Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2017, który odbył się 24 listopada w Reducie Banku Polskiego. Zaprezentowano na niej 37 prac z dziewięciu wydziałów ASP.

Główną nagrodę Coming Out 2017 odebrała Magdalena Morawik za pracę “Środkowa szarość” (Wydział Sztuki Mediów), a wyróżnienie Zofia Nycz (Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną).

Pozostałe nagrody otrzymali:

Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – Jana Shostak

Złote Dłuto – Damian Szarafin

Nagrodę Narodowego  Centrum Kultury – Małgorzata Iwaniuk

Nagrodę Redakcji  Teatru Telewizji Polskiej – Aleksandra Starzyńska

Nagrodę Firmy Gierretz oraz Nagrodę Polskiego Centrum Międzynarodowej Organizacji Scenografów, Techników i Architektów Teatru – Małgorzata Kluska-Żuber

Nagrody Pani Poseł Ewy Tomaszewskiej za najlepszy dyplom malarski

I nagroda Robert Jankowski,

II nagroda Dorian Wit Karolak

III nagroda Agnieszka Kocoń

Wyróżnienia: Dominika Nasiadko, Mateusz Bogumił Pawlak, Julia Urszula Słonecka

Nagrodę Fundacji Stefana Gierowskiego za dyplom na Wydziale Malarstwa – Yui Akiyama

Dyplomy odebrali także finaliści Konkursu o Nagrodę Artystyczną Simensa, który wkrótce zostanie rozstrzygnięty.

Strona Coming Out 2017 – informacje o absolwentach i ich pracach

fot. Katarzyna Błesznowska-Korniłowicz