Relacja z międzynarodowej konferencji transportowej na Wybrzeżu Kościuszkowskim

W dniu 24 listopada 2017 roku w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 odbyła się międzynarodowa konferencja „Connecting Europe Facility – achievements and perspectives.CEF contribution to the development of national transport infrastructure”.

W ramach konferencji została zaprezentowana wystawa projektów środków transportu zrealizowanych na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa „WKOŁO” ukazywała dorobek projektowy młodszych projektantów Wydziału Wzornictwa z zakresu projektowania pojazdów, od projektów koncepcyjnych po projekty zrealizowane dla przemysłu. Na wystawie można było obejrzeć dokonania takich projektantów jak: Bartosz Wyżykowski, Jacek Morawski, Artur Śniechota, Marta Adamkowska, Jędrzej Fiett, Olga Pycia, Barbara Spyrko vel Śmietanko, Oskar Szulc, Zuzanna Romanowska, Anna Filipiak, Konrad Dybicki. Mając na uwadze temat konferencji w tym gronie nie mogło zabraknąć dr hab. Bartosza Piotrowskiego, głównego projektanta wzornictwa w Dziale Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz, autora kilkunastu projektów pojazdów szynowych, m.in. PesaDART, uznanego w 2016 roku przez międzynarodowe jury składające się z ekspertów wzornictwa przemysłowego z całego świata najładniejszym pociągiem na świecie (IF DESIGN AWARD 2016).

Więcej na ten temat – kliknij

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017