Koncert dedykowany uczestnikom wydarzeń w marcu 1968 roku

Opublikowano 25 marca 2018

Koncert dedykowany uczestnikom wydarzeń w marcu 1968 roku  – studentom  i wypędzonym Żydom odbył się w Pałacu Czapskich 23 marca 2018.

Weselna muzyka żydowska | unikalny folklor Żydów polskich zagrała Kapela Niwińskich

Koncert poświęcony był muzyce żydowskiej, odnalezionej w zapisach XIX-wiecznego badacza Oskara Kolberga a także tej przechowanej w pamięci przedwojennego pokolenie wiejskich muzykantów, śpiewaków, świadków i sąsiadów. Zabrzmią tradycyjne żydowskie tańce i melodie weselne, hymny, tramle, żydowskie polki, mazury i oberki z Polski centralnej i z okolic Rzeszowa. Koncert będzie opowieścią o wielokulturowym pejzażu dawnej Polski, o przenikaniu się polskich i żydowskich tradycji muzycznych, o pamięci, ale przede wszystkim o pięknie, życiu i szalonej energii, które ta muzyka w sobie niesie.

Podczas koncertu Kapela Niwińskich zaprezentowała repertuar ze swojej płyty ”Czas wesela”.  POSŁUCHAJ

Zagrali:

Mateusz Niwiński – skrzypce