Akademia Otwarta | Relacja

Opublikowano 10 czerwca 2018

8 czerwca 2018 r., o godzinie 19:00 rozpoczęła się Akademia Otwarta, która jest tradycyjną, cykliczną, imprezą plenerową towarzyszącą wystawie organizowanej na zakończeniu roku akademickiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

We wszystkich budynkach uczelni sale i pracownie zamieniono w galerie prac studenckich. Zaprezentowanych zostało kilka tysięcy prac. Dla krytyków sztuki i kolekcjonerów to okazja do obserwacji procesu dydaktycznego w pracowniach oraz wypatrywania interesujących twórców najmłodszego pokolenia.

Wystawa w takiej formie ma już w warszawskiej ASP kilkudziesięcioletnią tradycję.

Akademia Otwarta – coroczne święto Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie