Wręczono nagrody im. prof. Lecha Tomaszewskiego

W dniu 29 czerwca br. o godz. 11.00 odbyło się wręczeniu Nagrody im. prof. Lecha Tomaszewskiego. Uroczystość miała miejsce w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, w przestrzeni wystawy „Przestrzeń niewysłowiona. Jerzy Sołtan – Lech Tomaszewski – Andrzej Jan Wróblewski”.

Laureatkami tegorocznej edycji zostały:
Antonina Ulatowska z Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną oraz Zofia Kofta z Wydziału Grafiki, za działalność ugrupowania “Flauta” – za zaangażowanie w trudne sprawy społeczne i polityczne, za bezinteresowne i pełne empatii działania na rzecz uchodźców oraz za łączenie środowisk warszawskich uczelni.

„Flauta” została nagrodzona za empatię i nieobojętność. Jej działalność została zauważona, bo wartości, którym służy należy dostrzegać, propagować i wyróżniać. Są one szczególnie cenne w czasach, gdy zdziczenie obyczajów staje się normą, a współodczuwanie z drugim człowiekiem towarem coraz bardziej deficytowym.

prof. Wojciech Zubala

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018