Wydział Sztuki Mediów podczas 12. Dwóch Brzegów w Kazimierzu Dolnym

Opublikowano 8 sierpnia 2018

WYSTAWA PLAKATU – Wydział Sztuki Mediów warszawskiej ASP

Prezentowana wystawa obejmuje prezentację plakatów studenckich powstałych na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP w Pracowni Obrazowania dla Mediów prowadzonej pod kierunkiem dr Katarzyny Stanny a także prezentację jej opracowań graficznych.

Opiekę artystyczną nad stroną graficzną plakatów do zrekonstruowanych cyfrowo filmów Andrzeja Wajdy objął prof. Rosław Szaybo, opracowanie plakatu do filmu „Człowiek z żelaza” było jednym z zadań zrealizowanych przez studentów i doktorantów Wydziału Sztuki Mediów. Inspiracją dla realizacji plakatów Fundata Anno 2005 była ekranizacja „Dwóch Księżycy” Marii Kuncewiczowej w reżyserii Andrzeja Barańskiego.

Cykl prac Katarzyna Stanny – „The Best of…Posters” to wybór plakatów goszczących dotychczas na Salonie Plakatu Polskiego oraz na Biennale Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie, a także na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach.

POLSKA SZKOŁA PLAKATU, A PLAKAT WSPÓŁCZESNY dr K. Stanny

Wydział Sztuki Mediów powstał w 2009 roku jako pierwszy unikatowy w Polsce. Ma charakter artystyczny, umożliwiający działanie w obszarze sztuki mediów oraz pozwala na nabycie umiejętności m.in. w zakresie: Fotografii, Wideo, Animacji, obsługi programów komputerowych, Prawa Autorskiego oraz Teorii Sztuki. Jako jedna z pierwszych certyfikowanych jednostek w Polsce posiada możliwość kształcenia w zakresie DaVinci Resolve Training and Certification Programme.