Nowy rok akademicki rozpoczęty

Opublikowano 9 października 2018

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie rozpoczęła nowy rok akademicki 2018/2019 uroczystą inauguracją, która odbyła się 5 października 2018 roku w auli budynku przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39.

Podczas najważniejszej uroczystości akademickiej uczestnicy wysłuchali przemówień: JM Rektora prof. Adama Myjaka, Prorektora ds. studenckich prof. Wojciecha Zubali i Przewodniczącego Samorządu Studentów Jana Garstki oraz wykładu Pani Marii Kurpik pt. “Piękno użyteczne. Kilka refleksji na temat Międzynarodowego Biennale Plakatu”. W tym dniu odbyło się także wręczenie Medali “Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imieniu  Wiceprezesa Rady Ministrów, prof. Piotra Glińskiego odznaczenia wręczyła Pani Lidia Skrzyniarz – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej. Uhonorowani Brązowymi Medalami zostali: prof. Wiktor Jędrzejec – Prorektor ds. nauki i rozwoju, prof. Wojciech Zubala – Prorektor ds. studenckich oraz dr hab. Bazyli  Krasulak-Wiśniewski, prof. ASP – Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prowadzony przez Pana Michała Sławeckiego.

Z okazji rozpoczęcia roku akademickiego Uczelnia otrzymała wiele listów okolicznościowych, m.in.: od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz Burmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego (link)

Galeria zdjęć z uroczystości: