Prace Ryszarda Kajzera i Lecha Majewskiego na międzynarodowej wystawie „Plakátok”

Opublikowano 12 października 2018

Od 19 października, w galerii plakatu Dydo Poster Gallery, przy alei Focha 1 (dawny Hotel Cracovia) będzie można oglądać plakaty zarówno polskich, jak i węgierskich plakacistów oraz studentów Budapest Metropolitan University. Prace zgromadzone na wystawie koncentrują się wokół różnorodnych tematów, z przewagą kulturalnych i społecznych oraz stanowią interesujące zestawienie nie tylko w aspekcie międzynarodowym, ale także międzypokoleniowym. Wśród 50 plakatów zaprezentowanych na wystawie znalazły się między innymi plakaty polskich artystów do ich wystaw na Węgrzech, współorganizowanych z Instytutem Polskim, postery teatralne oraz prace studentów budapeszteńskiego uniwersytetu, które powstały podczas warsztatów przygotowanych przez Krzysztofa Duckiego i Agnieszkę Ziemiszewską w Budapeszcie.

Na wystawie zaprezentowane zostaną plakaty artystów artystów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych –  Ryszarda Kajzera i Lecha Majewskiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 października o godzinie 18 w Dydo Poster Gallery przy ulicy Focha 1 (dawny hotel Cracovia).

Wystawa potrwa do 31 października.