Herb Rzeczypospolitej PolskiejProjekty dofinansowane ze środów Unii Europejskiej - link Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - link
Identyfikacja graficzna konkursu

Konkurs na projekt statuetki III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej

Opublikowano 5 listopada 2022

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ogłasza konkurs na projekt statuetki III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej, który odbędzie się w dniach 2 – 9 lipca 2023 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Konkurs na projekt statuetki jest skierowany do studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu pamiątkowych statuetek, będących nagrodą wręczaną laureatom pierwszych trzech miejsc III MKMP. Statuetka powinna nawiązywać do muzyki polskiej, zwłaszcza XIX i pierwszej połowy XX wieku, a swoją formą prezentować współczesne trendy projektowe. Oceniane będą m.in. oryginalność i atrakcyjność projektu, jego wartość promocyjna, poznawcza, artystyczna i użytkowa. Dzięki oryginalnemu charakterowi oraz wysokim walorom artystycznym statuetki staną się jednym z elementów rozpoznawalnych III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej.

• Regulamin konkursu (plik PDF, 315 KB)
  • Termin składania prac konkursowych: do 13 lutego 2023 r.

Konkurs na projekt statuetki jest jednym z pierwszych wspólnych działań Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca na rzecz rozwoju polskiej kultury muzycznej i tanecznej oraz promocji studentek i studentów oraz absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP.