Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

DZIENNIKA NOWEGO

Wernisaż 24 lutego 2016, godz. 20

Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13, Warszawa

„Dziennik Nowego” to przestrzeń doświadczalna, powstała z potrzeby pokazanie żywej wiary chrześcijańskiej we współczesnym świecie. Punktem wyjścia było tu stworzenie Dziennika – przystępnej, zeszytowej formy Nowego Testamentu z miejscem na notatki i modlitwy. Osoby zaangażowane w projekt to świadomie idący za Jezusem chrześcijanie w różnym wieku. W swoich historiach poruszają aktualne tematy, takie jak identyfikacja seksualna, poczucie własnej wartości czy pogoń za sukcesem. Mówią o tym, jak na co dzień doświadczają działań Boga.

– W tej pracy poruszam tematy dla mnie najważniejsze. Temat wiary i duchowości człowieka oraz pojęcie społeczności. Staram się nie tworzyć sztuki „na temat” dla mnie istotny, ale kreować sytuacje będące same w sobie tym właśnie tematem – i umożliwić widzowi refleksję nad nim
– podsumowuje swój projekt Ola Tubielewicz.

Ola Tubielewicz – studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2010–2015). Zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, Instytucie Polskim w Budapeszcie, galerii Test w Warszawie. Współzałożycielka Stowarzyszenia KISSPRINT (2012). Członkini komitetu organizacyjnego Triennale IMPRINT(od 2013). Współpracowała przy tworzeniu wystawy Tadeusz Kantor, Brudnopisy, galeria Foksal, Warszawa (2015).

Aktualnie Ola prowadzi wraz z Adamem Zdrodowskim zajęcia na w Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Po odsłonie jej dyplomu zawiązały się nieformalne spotkania osób chcących tworzyć współczesną sztukę ewangelizacyjną.

www.olatubielewicz.pl
www.dzienniknowego.pl

Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie

Wystawa będzie początkiem akcji promocyjnej wydania pierwszego nakładu Dziennika Nowego Testamentu za pomocą crowdfundingu. Kilka dni po wystawie, Dziennik pojawi się na platformie Wspieram.to