Artysta – Zawodowiec

Fundacja Sztuki Polskiej ING serdecznie zaprasza wszystkich studentów ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na całodniowe, bezpłatne zajęcia, podczas których poznacie praktyki i przydatne narzędzia wspierające artystów w funkcjonowaniu w profesjonalnym świecie sztuki.

Zajęcia odbędą się w Auli Głównej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39). Aby wziąć w nich udział wypełnij formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/pPg1yx

Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów: krytyków, artystów, kuratorów i galerzystów. Zaplanowanych zostało 5 wykładów w godz. (9:15-18.00, z przerwą w godz. 14:00-15:00)

1. Mechanizmy świata sztuki – Iwo Zmyślony
2. Na starcie: wystawy, konkursy, stypendia, rezydencje – Karolina Plinta, Janek Simon
3. Samoorganizacja: pracownia, ubezpieczenie, umowy, prawo autorskie, finansowanie – Szymon Żydek, Janek Simon
4. Współpraca z galerią – Marika Zamojska
5. Autoprezentacja: przygotowanie portfolio – Dawid Radziszewski

Zajęcia zakończą indywidualne konsultacje portfolio, w których uczestniczyć będą wszyscy wykładowcy. Warunkiem wzięcia udziału w konsultacjach jest przesłanie do 23 kwietnia, własnego portfolio w formacie PDF na adres zawodowiec@ingart.pl.

Po konsultacjach każdy uczestnik może ponownie przesłać poprawione już portfolio. Spośród nadesłanych portfolio, 10 najlepszych prześlemy z rekomendacją Fundacji i wykładowców do najważniejszych dyrektorów instytucji oraz kuratorów w Polsce.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Fundacją Sztuki Polskiej ING. Marta Czyż – koordynatorka projektu Artysta Zawodowiec: marta.czyz@ingart.pl

Partnerzy projektu: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

www.ingart.pl

Lokalizacja: