Ola Tubielewicz “Dziennik Nowego”

Ola Tubielewicz

DZIENNIKA NOWEGO

Wernisaż 24 lutego 2016, godz. 20

Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13, Warszawa

“Dziennik Nowego” to przestrzeń doświadczalna, powstała z potrzeby pokazanie żywej wiary chrześcijańskiej we współczesnym świecie. Punktem wyjścia było tu stworzenie Dziennika – przystępnej, zeszytowej formy Nowego Testamentu z miejscem na notatki i modlitwy. Osoby zaangażowane w projekt to świadomie idący za Jezusem chrześcijanie w różnym wieku. W swoich historiach poruszają aktualne tematy, takie jak identyfikacja seksualna, poczucie własnej wartości czy pogoń za sukcesem. Mówią o tym, jak na co dzień doświadczają działań Boga.

– W tej pracy poruszam tematy dla mnie najważniejsze. Temat wiary i duchowości człowieka oraz pojęcie społeczności. Staram się nie tworzyć sztuki „na temat” dla mnie istotny, ale kreować sytuacje będące same w sobie tym właśnie tematem – i umożliwić widzowi refleksję nad nim
– podsumowuje swój projekt Ola Tubielewicz.


Ola Tubielewicz – studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2010–2015). Zajmuje się grafiką artystyczną, tworzeniem przestrzeni wystawowych i instalacji. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Okręgowym im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, Instytucie Polskim w Budapeszcie, galerii Test w Warszawie. Współzałożycielka Stowarzyszenia KISSPRINT (2012). Członkini komitetu organizacyjnego Triennale IMPRINT(od 2013). Współpracowała przy tworzeniu wystawy Tadeusz Kantor, Brudnopisy, galeria Foksal, Warszawa (2015).

Aktualnie Ola prowadzi wraz z Adamem Zdrodowskim zajęcia na w Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Po odsłonie jej dyplomu zawiązały się nieformalne spotkania osób chcących tworzyć współczesną sztukę ewangelizacyjną.


www.olatubielewicz.pl
https://www.facebook.com/DziennikNowego/?fref=ts
www.dzienniknowego.pl

Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie

Wystawa będzie początkiem akcji promocyjnej wydania pierwszego nakładu Dziennika Nowego Testamentu za pomocą crowdfundingu. Kilka dni po wystawie, Dziennik pojawi się na platformie Wspieram.to

Źródło: Stacja Muranów

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem