Oprowadzanie kuratorskie prof. Waldemara Baraniewskiego

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Waldemara Baraniewskiego po wystawie „Jerzy Jarnuszkiewicz. Notatki z przestrzeni”

Więcej o wystawie: www.zacheta.art.pl

wstęp w cenie biletu, zbiórka w holu głównym
wydarzenie tłumaczone na PJM

Prof. ASP dr hab. Waldemar Baraniewski (ur. 1953) – historyk sztuki, absolwent Instytutu Historii Sztuki UW, doktoryzował się (1987) i habilitował (2001) w macierzystej uczelni, gdzie jako profesor pracował do 2013 r. Od października 2013 profesor na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kierownik Katedry Historii Sztuki Polskiej Najnowszej. Prowadzi badania nad sztuką powszechną i polską XIX i XX wieku. Krytyk i kurator wystaw, współpracownik magazynu „Szum”. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki . Członek Rady Naukowej Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej oraz Rady Naukowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Sztuki w Łodzi.

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2017