Rozmowy o designie / Meble

Spotkanie z Tomkiem Rygalikiem i Nikodemem Szpunarem towarzyszące otwarciu Galerii Wzornictwa Polskiego.

17 marca, godz. 16

Jak powstaje wartościowy projekt? Czym różni się praca nad serwisem porcelanowym, kompletem szklanych naczyń lub mebli? Jak zmieniało się podejście do projektowania na przestrzeni ostatnich lat? Jak zachować unikatowość przedmiotu w dobie produkcji przemysłowej? Zagadnienia te staną się przedmiotem rozmów doświadczonych projektantów z przedstawicielami młodego pokolenia. Spotkaniom towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego, tematyką nawiązującego do przedmiotu rozmowy.
Spotkanie z zaproszonymi gośćmi poprowadzi Agnieszka Stępień, dziennikarka radiowa.

Kino MUZ / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / ok. 70 min

Tomek Rygalik – projektant, kurator i doktor sztuki, wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP, prowadzi Studio Rygalik.

Nikodem Szpunar – projektant mebli, absolwent Wydziału Wzornictwa warszawskiej ASP.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń towarzyszących otwarciu galerii ☞
www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/galeria-wzornictwa-polskiego–grudzien-2017-marzec-2018/

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018