Spotkanie poświęcone roli kultury w rozwoju Warszawy

W poniedziałek, 27 czerwca, w godz. 18.00 – 20.00 zapraszamy do Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr (ul. Madalińskiego 10/16) na spotkanie poświęcone roli kultury w rozwoju Warszawy.

Gościem specjalnym spotkania będzie prof. Pascal Gielen – dyrektor centrum badawczego Arts in Society na Uniwersytecie w Groningen, gdzie wykłada socjologię sztuki i prowadzi grupę badawczą, autor książek o sztuce współczesnej, dziedzictwie kulturowym oraz polityce kulturalnej, w Polsce znany m.in.  dzięki publikacji “Koniec kultury, koniec Europy”, w której wskazuje na nierozerwalny związek kultury z życiem gospodarczym i politycznym społeczności.

W rozmowie z profesorem Gielenem ponadto wezmą udział: dr Mirosław Grochowski – ekspert ds. przestrzennych w ramach prac nad strategią Warszawy – oraz Tomasz Thun-Janowski – dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy. Rozmowę i dyskusję z publicznością poprowadzi dr Zina Jarmoszuk

Kluczowa rola kultury w długofalowym myśleniu o mieście

Warszawa jest miastem nowoczesnym, w którego różnorodnej ofercie kulturalnej każdy znajdzie w coś dla siebie. Jest miastem do którego chce się przyjeżdżać i w którym chce się zostać. Miastem, które umie pokazać swoją unikatowość, historię i swoje kulturalne osiągnięcia. Warszawa w 2030 roku ma być Otwartą Metropolią. To realizuje się m.in. przez kulturę. Kultura buduje pozycję miasta, miasto kultury przyciąga inwestorów, nowych ludzi, sektor kreatywny.

Prace nad aktualizacją strategii rozwoju Warszawy do 2030 r.

Strategia rozwoju to dokument określający, w jakim kierunku ma rozwijać się miasto przez następne kilkanaście lat. Pokazuje, jakie cele rozwojowe są najważniejsze. Pozwala też wskazać najistotniejsze działania, na które mają być przeznaczone środki z budżetu miasta. Strategia to jeden z najważniejszych dokumentów, który dotyczy każdego mieszkańca stolicy.

W ramach prowadzonych działań wypracowana została wizja Warszawy w 2030: Warszawa w 2030 r. to aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia.

27 czerwca 2016 (poniedziałek), w godz. 18.00-20.00, Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr, Madalińskiego 10/16

 

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem