“Uczucia i Oszczędności” – Aga Nowakówna

Wystawa dyplomowa “Uczucia i Oszczędności” – Aga Nowakówna

Wernisaż: 15 lutego 2016 r., godz. 18.

ADA Puławska, Puławska 37, Warszawa

„Proście o pracę. Jeśli jej wam nie dadzą, proście o chleb. Jeśli nie otrzymacie ani pracy ani chleba, sami weźcie chleb”. Cytat z anarchistycznej odezwy Emmy Goldman stal się punktem wyjścia dla realizacji rzeźbiarskiej „Oszczędności” powstałej w Pracowni Działań Przestrzennych profesora Mirosława Bałki. Poruszony został w niej problem pogłębiających się nierówności ekonomicznych. Aga jako budulca używa tysięcy kromek białego chleba będącego symbolem codziennego dostatku, a zarazem metaforą poczucia sytości i pragnienia. Kształt rzeźby proporcjami nawiązuje do Al-Kabby, głównej świątyni muzułmańskiej. Artystka tym samym odnosi się do problemu migracyjnego w Europie.

„Uczucia” to czuła fotoreporterska opowieść o życiu dwóch par homoseksualnych. Autorka stara się uchwycić emocje ich codziennego życia w tle rewolucji politycznej, której jesteśmy świadkami. Cykl stanowi aneks do dyplomu powstały w Pracowni Reportażu Fotograficznego dr hab. Witolda Krassowskiego

Prace „Oszczędności” i „Uczucia” podkreślają społeczny wymiar zainteresowań artystki.

Aga Nowakówna urodziła się w 1988 roku w Łodzi.
W 2013 roku obroniła tytuł licencjata w pracowni Przestrzeni Malarskiej prowadzonej przez prof. Leona Tarasewicza i dr Pawła Susida na ASP w Warszawie cyklem malarskim “Moment, w którym stwierdziłam, że mogę namalować wszystko”.
Dwukrotna stypendystka Rektora ASP w Warszawie oraz Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS.
Finalistka Konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2015.

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem