Wystawa prac dyplomowych Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków  zaprasza 

DYPLOMY 2016

Wystawa prac dyplomowych Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

 

Galeria DAP, Galeria LUFCIK, Galeria 022

ul. Mazowiecka 11a

Wernisaż: 16.06.2016, godz. 17.30  

Wystawa czynna: 16.06 – 30.06.2016

 

„Żyjemy w czasach trudnych i niesprzyjających malarstwu” – podobne zdania możemy wyczytać w wielu opiniotwórczych magazynach o sztuce, lub usłyszeć od doświadczonej akademickiej kadry profesorskiej. Można się z tym zgadzać lub nie. Dziesiątki nowych galerii, inicjatyw artystycznych, nagród, stypendiów, biennale i festiwali wydają się takiemu twierdzeniu przeczyć. Jednak ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a nadprodukcja artystów i ich wytworów (w tym wypadku obrazów) stała się prawdziwą zmorą dzisiejszych czasów. Sytuacji nie ułatwia również wysoka podaż absolwentów wyższych studiów uniwersyteckich o kształceniu kierunkowym w zakresie sztuki.

Dlatego życzę tegorocznym dyplomantom, aby już od dziś traktowali siebie i swoje obrazy tak poważnie jak tylko się da i podjęli ryzyko wyprawy w niełatwą podróż. „Z malarstwa się nie żyje” – twierdził Cybis. Na potrzeby obecnej sytuacji chciałbym założyć, że tegoroczni dyplomanci Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie będą mogli i chcieli żyć z malarstwa. Wierzę, że świat sztuki włączając w niego liczne stypendia, nagrody i niełatwe zasady rynkowe stoi dla nich otworem, a od ich talentu i ciężkiej pracy zależy sukces.

Prezentowane w kilkunastu różnych miejscach prace dyplomowe to samodzielne, mam nadzieję dojrzałe i interesujące propozycje będące wynikowymi pięciu lat studiów i wewnętrznej potrzeby kreacji studenta.

Jak zawsze, tak i podczas tegorocznej wystawy dyplomowej znajdziemy zapewne kilka propozycji wybitnych. Wybór tychże pozostawiam komisji dyplomowej i samym dyplomantom, ale przede wszystkim odbiorcom i rynkowi sztuki ze wszystkimi ich wadami i zaletami”.

dr Arkadiusz Karapuda – komisarz wystawy dyplomowej

 

Lista artystów uczestniczących w wystawie:

Anna Stawowczyk,

Monika Kopczewska,

Aleksandra Łatecka,

Iwona Golor,

Agnieszka Strojna,

Magdalena Domalewska,

Mateusz Ługowski,

Julia Łukasiak

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018

Korzystamy z technologii ciasteczek. Przeglądając naszą stronę zgadasz się na używanie ich. Polityka cookies.Rozumiem