Wystawa Rzeźby Katarzyny Fober

Wystawa Rzeźby Katarzyny Fober w Rotundzie św. Mikołaja na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie. Wystawa otwarta do 8.10.2017, w godzinach 10:00-17:00.

Katarzyna Fober
urodzona w 1984 roku w Cieszynie. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W 2011 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem dziekańskim na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Antoniego Janusza Pastwy. Od roku 2011 pracuje na stanowisku asystentki i wykładowcy w pracowniach Rzeźby i Działań Przestrzennych na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wyszłam ze Szkoły Kenara z wyrzeźbionym w głowie jak w drewnie zdaniem, żeby rzeźbić nie ciało, ale “ludzkie sprawy”. Każda “ludzka sprawa”, której chcę poświęcić rzeźbę, jest dla mnie ryzykiem – nieznanym, pełnym wątpliwości i niepewności procesem, a dobrego zakończenia nigdy nie jestem pewna. Dlatego rzeźbiąc pomału i cierpliwie, myślę o życiu i powodzie powstania rzeźby. Figuracja jest moim fundamentem, na którym chcę budować dobro, piękno i prawdę. W ciszy Rotundy, mam nadzieję, będzie można usłyszeć jak o człowieku mówię szeptem.

Lokalizacja:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018