Znaki pamięci – wernisaż

Wystawa “Znaki pamięci” przedstawia obrazy z nowego cyklu malarskiego artystki. Kontekstem do powstania prac stały się wspomnienia, historia, odkrywanie oraz poszukiwanie śladów pamięci, docieranie do przeszłości, która już się wydarzyła, ale ciągle wywołuje silne emocje i wzruszenia.

Wystawa ściśle wiąże się z studiami doktoranckimi autorki. Jej dysertacja “Zapis emocji” rozwija się równolegle z pracą warsztatową nad nowymi obrazami.

Jolanta Caban ukończyła Wyższą Szkoła Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Obecnie w trakcie studium doktoranckiego na kierunku Sztuki Piękne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Uczestniczka ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018