Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W 1980 r. obronił na Wydziale Grafiki dyplom w „Pracowni Plakatu” prof. Macieja Urbańca. Od 1982 jest pracownikiem dydaktycznym ASP w Warszawie. W latach 1990-1993 był asystentem w „Pracowni Plakatu” prof. Juliana Pałki oraz w latach 1990-1997 w „Pracowni Plakatu” prof. Mieczysława Wasilewskiego. Następnie w latach 1998-2008 na Wydziale Grafiki prowadził – samodzielnie – kolejno: pracownię „Liternictwa i Typografii” oraz pracownię „Projektowania Graficznego Stron Internetowych”. W roku 2009 na nowo powstałym Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii otworzył pracownię „Projektowanie dla Mediów” (studia I i II stopnia; pracownia dyplomująca). Od 2017 roku, w wyniku konkursu, prowadzi „II Pracownię Komunikacji Wizualnej” na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Działa zawodową jako niezależny grafik projektant. Współpracował z licznymi wydawnictwami. Od 1975 roku zajmuje się zróżnicowaną problematyką projektową: użytkową grafiką projektową, dizajnem, projektowaniem graficznym, książką, projektowaniem identyfikacji wizualnych i szeroko rozumianą grafiką komputerową.
Zaprojektował kilkadziesiąt znaków graficznych i logotypów.
Sporadycznie realizował oraz współpracował przy realizacjach scenografii teatralnych oraz rozmaitych multimedialnych działaniach związanych z teatrem:
2000 r. – Kompleksowa scenografia wraz efektami multimedialnymi do spektaklu „Wszystko dobre, co dobrze się kończy” Williama Szekspira w reż. Piotra Cieślaka, Teatr Dramatyczny w Warszawie.
2002 r. – Projekty i realizacja wybranych elementów multimedialnej scenografii – grafik do projekcji (współpraca z Dorotą Kołodyńską) do sztuki „Amadeusz” Petera Shaffera, w reż. Zbigniewa Brzozy, Teatr Studio w Warszawie
2002 r. – Realizacja animacji i projekcji do sztuki „Kurka Wodna” Stanisława I. Witkiewicza w reż. Jana Englerta, Teatr Narodowy w Warszawie.
2005 r. – Projekty i realizacja wielkoformatowych grafik – stanowiących wyposażenie scenograficzne spektaklu „Władza” Nick’a Dear’a w reż. Jana Englerta. Teatr Narodowy – Scena przy Wierzbowej, Warszawa.
Stworzył cyfrowo, bądź techniką sitodruku cykle grafik artystycznych i ideogramów.
We wcześniejszych latach zaprojektował kilkadziesiąt okładek i ilustracji.
Prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych a przede wszystkim indywidualnych: dwie wystawy p.t. „Projekty graficzne, grafiki, znaki logo, ideogramy – seria I i II w Galerii Empik–Junior. W roku 2012 miała miejsce duża wystawa indywidualna (projektów graficznych, ideogramów, znaków, logotypów, projektów scenografii) z cyklu: „Mistrzowie – Pracownie – Studenci”, pt.: „Piotr L. Jaworowski i Studenci Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii oraz Wydziału Grafiki ASP w Warszawie” na wszystkich piętrach Traffic–Club (Dom Braci Jabłkowskich), Warszawa 2012 r., która podsumowała dotychczasową działalność. Inne znaczniejsze wystawy miały miejsce w „Galerii Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych”, Częstochowa, 2012 r., w „Galerii Aula” Politechniki Białostockiej w ramach „X Spotkań Nauki i Kultury” oraz w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” – Galeria i dwór Stefana Żeromskiego w Ciekotach, Kielce, 2013 r.
Działalność dydaktyczną zaprezentował m.in. na wystawie jubileuszowej (2014 r.) pt. „Pracownia i Studenci” w obu salach rektorskiej „Galerii Aula” ASP w Warszawie, oraz w przestrzeni Atrium „BUW – Biblioteka Uniwersytecka” w Warszawie – pod auspicjami „Galerii Plakatu Polskiego” w grudniu 2014 r. (projekty 85 studentów), oraz w Galerii „Wolna Przestrzeń” Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi w 2015 r. (kilkaset projektów 127 studentów). Zbliżony charakter miała też wystawa w „Galerii Aula” Politechniki Białostockiej w ramach „X Spotkań Nauki i Kultury”. Znalazło się na niej blisko 200 przykładów projektów studenckich (maj 2012 r.). W 2009 r. w Empik Junior Mega miał miejsce wernisaż wystawy „Pracownia Projektowania Graficznego Stron Internetowych”, której część multimedialna była retransmitowana w ogólnopolskiej sieci Salonów Empik. Duża liczba projektów studenckich prezentowana była w ramach wymienionej powyżej wystawy „Mistrzowie – Pracownie – Studenci”.
-
Stopień naukowy
-
Wydział