Zasady rekrutacji na rok akademicki 2024/25
O przyjęcie na stacjonarne studia drugiego stopnia na kierunek Sztuka Mediów mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia ASP w Warszawie oraz absolwenci innych uczelni, którzy uzyskali tytuł licencjata, inżyniera lub magistra.
Kandydat zobowiązany jest do złożenia w wyznaczonym terminie dokumentów rekrutacyjnych (patrz menu Dokumenty) oraz zamieszczenia portfolio cyfrowego w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata.
Portfolio musi zawierać 20 – 30 aktualnych (z ostatnich 3 lat) samodzielnie wykonanych prac świadczących o aktywności twórczej kandydata, to mogą być:
- prace z zakresu sztuk audiowizualnych,
- prace rysunkowe,
- prace malarskie,
- prace fotograficzne.
W systemie Internetowej Rejestracji Kandydata w formie portfolio można także zamieścić prace wykonane w okresie studiów pierwszego stopnia, licencjacką pracę dyplomową oraz inne realizacje artystyczne świadczące o kreatywności osoby kandydującej. Formaty plików i ich rozmiary określone są w menu Portfolio cyfrowe.
Egzamin składa się z dwóch etapów:
- etap pierwszy – przegląd portfolio (max.30 pkt); do drugiego etapu egzaminu przystępują tylko ci kandydaci, których portfolio zostało ocenione na minimum 20 punktów,
- etap drugi – autoprezentacja połączona z zadaniami praktycznymi dotycząca m.in. zainteresowań kandydata z zakresu wiedzy o kulturze i sztuce ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia związane z kierunkiem studiów oraz wiedzy dotyczącej ogólnej orientacji w świecie kultury (max. 40 pkt):
Autoprezentacja zakłada ponadto:
- wprowadzające pytanie ogólne wraz z omówieniem prac zamieszczonych w portfolio (max.10 pkt),
- zaproponowanie przez osobę kandydującą działania lub projektu działania artystycznego w odpowiedzi na wylosowane hasło; praktyczna realizacja szkiców koncepcji projektu wraz z omówieniem (max. 10 pkt),
- pytanie dotyczące ogólnej orientacji w świecie kultury (max. 10 pkt),
- pytanie dodatkowe od jednego z członków komisji (max. 10 pkt).
W postępowaniu rekrutacyjnym można uzyskać maksymalnie 70 punktów. Minimum punktowe kwalifikujące na I rok studiów wynosi 45 pkt.