-
„Podziemia Warszawy w kontekście europejskim. Ukryte oblicza miasta. Od powojennej odbudowy po współczesny rozwój”. Konferencja
Konferencja naukowa„Podziemia Warszawy w kontekście europejskim. Ukryte oblicza miasta. Od powojennej odbudowy po współczesny rozwój”. Międzynarodowa konferencja, 3 i 4.04. 2025, UW. Identyfikacja wizualna: Magdalena Boffito W dniach 3 i 4 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim (w auli Starego BUW-u) odbędzie się konferencja inicjująca dyskusję na temat funkcji podziemi miejskich – przede wszystkim warszawskich – we współczesnym świecie. Konferencja jest organizowana w ramach obchodów 80. rocznicy rozpoczęcia odbudowy Warszawy. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie współorganizuje wydarzenie.
-
15-lecie Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Wystawa. Oprowadzenie kuratorskie: 27 marca, godz. 18.00.
WystawaOd 1 marca 2025 w Galerii -1 w Pałacu Czapskich będzie prezentowana jubileuszowa wystawa z okazji 15-lecia Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Wernisaż odbędzie się 28 lutego o godzinie 18.00. Koncepcja wystawy: prof. Sławomir Ratajski, dr Izabela Maciusowicz, dr Piotr Kucia. Kurator: dr hab. Jakub Wróblewski, prof. uczelni. Wystawę można oglądać do 30 marca 2025. Oprowadzenia kuratorskie: 20 i 27 marca, godz. 18.00.
-
11. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów
Nagroda / konkurs11. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów 2025. Identyfikacja wizualna: Kinga Gralak Tegoroczny, jedenasty Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Centrum Sztuki WRO jest kontynuacją współpracy między uczelniami o różnorodnych modelach kształcenia w dziedzinie sztuki mediów. Wśród nominowanych osób jest Piotr Maciejowski z ASP w Warszawie. Werdykt zostanie 15. maja 2025.
-
Design 32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2024 nagrodzone
Nagroda / konkursKonkurs: Design 32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2024. Materiały organizatora Poznaliśmy wyniki Design 32 – konkursu na najlepsze dyplomy projektowe, zrealizowane w ośmiu publicznych uczelniach artystycznych w Polsce. Michalina Wróblewska z Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie otrzymała honorowe wyróżnienie za projekt biżuterii sensorycznej dla osób neuroatypowych.
-
„Jak kwiatek do kożucha”. Wernisaż wystawy dr Antoniny Buszewicz-Hryniewicz
Wystawa absolwentów„Jak kwiatek do kożucha”. Wernisaż wystawy dr Antoniny Buszewicz-Hryniewicz, 8 kwietnia 2025, godz. 16.00, Galeria Pracowni nr 6, Wydział Grafiki ASP w Warszawie. Identyfikacja graficzna: dr Antonina Buszewicz-Hryniewicz 8 kwietnia 2025 r. o godzinie 16.00 w galerii Pracowni nr 6 na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy dr Antoniny Buszewicz-Hryniewicz. Kuratorami wystawy z cyklu Absolwenci Pracowni nr 6 są prof. Andrzej Węcławski, dr hab. Kamil Zaleski.
-
„We’re All Living in America”. Wystawa Wojciecha Tylbora-Kubrakiewicza
Wystawa dydaktyków"Valley of Fire", Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz, 2023, linoryt. „We’re All Living in America”. Wystawa artysty, 10 kwietnia – 4 maja 2025, Salon Goldenmark w Warszawie. 10 kwietnia – 4 maja 2025 9 kwietnia 2025 o godzinie 19.00 w warszawskim Salonie Goldenmark odbędzie się wernisaż wystawy grafik Wojciecha Tylbora-Kubrakiewicza – „We’re All Living in America”. Wystawę można oglądać do 4 maja. Kurator: Arkadiusz Karapuda.
-
„Takie czasy”. Wystawa studentów i studentek Malarstwa: ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Wystawa studencka„Takie czasy”. Wystawa studentów i studentek Malarstwa: ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, 27.03 – 13.04.2025. Identyfikacja wizualna: Zuzanna Januszko 26 marca 2025 o 18.00 w Poznaniu odbędzie się wernisaż wystawy będącej efektem kolaboracji koła naukowego discussi_64 z Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz koła naukowego „Najlepsze pod słońcem” i XIII Pracowni Malarstwa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wystawę „Takie czasy można oglądać do 13 kwietnia w Nowej Scenie UAP. Zespół kuratorski: Krzysztof Mętel, Paweł Nocuń.
-
„Sztuka obrazu; obraz jako metafora i strategia”. Wykład prof. Sławomira Marca
Wykład„Sztuka obrazu; obraz jako metafora i strategia”. Wykład prof. Sławomira Marca, 27 marca 2025, 18.00, ASP w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 37 27 marca 2025 o 18.00 w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37, w ramach Akademii Otwartej, odbędzie wykład prof. Sławomira Marca – „Sztuka obrazu; obraz jako metafora i strategia”.
-
Julia Kusiak laureatką 10. edycji konkursu ±∞Zachęta 2024
StypendiumJulia Kusiak laureatką 10. edycji konkursu ±∞Zachęta 2024 Julia Melania Kusiak, absolwentka studiów II stopnia na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie otrzymała nagrodę za najlepszą pracę magisterską pt. „Sztuka jest w życiu. Twórczość Iwony Lemke-Konart w kontekście niewidoczności kobiet artystek w polu sztuk wizualnych w Polsce” (promotorka: dr Marika Kuźmicz).
-
Żegnamy Profesora Leszka Mądzika
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego w dniu 18 marca 2025 r. w wieku 80 lat Profesora Leszka Mądzika.
-
Akredytacja na konferencję „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość”
Konferencja naukowaKonferencja „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość” w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, 9-10 kwietnia, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie Do 21 marca 2025 można akredytować się na konferencję „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość”, organizowaną w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
-
Young Design 2025. Konkurs wzorniczy
Nagroda / konkursKonkurs Young Design 2025 Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych projektantów i projektantki do udziału w konkursie Young Design 2025. Nagrodą główną jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 30 000 zł ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Termin zgłoszeń: 5 maja 2025. ASP w Warszawie jest patronem honorowym konkursu.