-
Otwarty nabór do seminarium naukowo-artystycznego „Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”
Seminarium Otwarty nabór do seminarium naukowo-artystycznego „Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”Trwa nabór do seminarium naukowo-artystycznego „Sztuka, pamięć, człowieczeństwo” dla studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej, które odbędzie się w dniach 26–28 listopada 2024 w Oświęcimiu. Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 listopada 2024. Seminarium organizuje Instytut Sztuki Mediów im. Ryszarda Winiarskiego. Partnerzy wydarzenia: Państwowa Wyższa Szkoła, Oświęcimski Instytut Praw Człowieka.
-
Hackathon Play Sustain Summit: Ekoprojektowanie – moda bez odpadów
Seminarium Hackathon Play Sustain Summit: Ekoprojektowanie – moda bez odpadów23 października 2024 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Play Sustain Summit – wydarzenia łączącego potencjał badawczy, kreatywny i biznesowy w obszarze ekoprojektowania w branżach tekstylnej, odzieżowej i fashion. Podczas konferencji odbędzie się pokaz kolekcji marki SaintWarsaw, należącej do Moniki Surowiec – projektantki mody cyrkularnej i edukatorki zrównoważonych praktyk. Wydarzenie organizuje Fundacja Play Sustain. Udział bezpłatny. Rejestracja do 18 października 2024.
-
„Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa: 17– 18 czerwca 2024
Konferencja naukowa „Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa: 17– 18 czerwca 2024W dniach 17-18 czerwca 2024 odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości”, organizowana przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki z siedzibą w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Konferencja odbędzie się w języku angielskim.
-
„W drodze do sentiokracji. O sztuce i podmiotowości zwierząt”. Sympozjum na Wydziale Malarstwa
Seminarium „W drodze do sentiokracji. O sztuce i podmiotowości zwierząt”. Sympozjum na Wydziale Malarstwa25 marca (poniedziałek) o godz. 16.00 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się sympozjum „W drodze do sentiokracji. O sztuce i podmiotowości zwierząt”. Wykłady wygłoszą znane ze swojej działalności aktywistycznej specjalistki i specjaliści w różnych obszarach sztuki i nauki. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z kołem naukowym „Ponad podziałami”.
-
Wykład Vitaly Friedmana
Seminarium Wykład Vitaly Friedmana16 lutego 2024 o godzinie 18:00 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37), na zaproszenie Projector Creative & Tech Online Institute Polska, Vitaly Friedman – UX designer i współzałożyciel "Smashing Magazine", wystąpi z wykładem "2024 Designer's Survival Kit". Praktyk opowie jak rozwijać się w zawodzie designera w prężnie zmieniającym się środowisku współczesnego biznesu. Wykład odbędzie się w języku angielskim.
-
ART AND SCIENCE. Seminarium Jakuba Wróblewskiego w NASK SCIENCE
Seminarium ART AND SCIENCE. Seminarium Jakuba Wróblewskiego w NASK SCIENCE20 lutego 2024 roku podczas seminarium NASK SCIENCE – „ART and SCIENCE. Nowe praktyki przemiany form artystycznych oraz dokonań naukowych” dr hab. Jakub Wróblewski, prof. ASP w Warszawie opowie o przenikaniu się różnych dyscyplin naukowych.