-
HAIKU – INTERPRETACJE. Pokaz multimedialny prac studenckich, inspirowanych poezją haiku w Ambasadzie Japonii
Wystawa studenckaOd 23 kwietnia do 10 czerwca 2025 w Ambasadzie Japonii w Polsce (Wydział Informacji i Kultury) można oglądać album i pokaz multimedialny prac inspirowanych poezją haiku, wykonanych przez studentki i studentów w Pracowni Kreacji Fotograficznej, prowadzonej przez dr Izabelę Maciusowicz na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
-
Warszawska ASP w Arles. Prezentujemy Młode Talenty przy wsparciu La maison Hermès
Wystawa studenckaArtyści i artystki z warszawskiej ASP na 3. Festiwalu Rysunku w Arles Do 11 maja 2025 trwa trzecia edycja Festiwalu Rysunku w Arles. Dzięki wsparciu La Maison Hermès czternastoosobowa grupa studentek i studentów ASP w Warszawie ma okazję wystawić swoje prace obok młodych artystek i artystów z czołowych europejskich uczelni, takich jak: École Nationale Supérieure des Arts Visuels de La Cambre w Brukseli oraz École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs w Paryżu. Koordynatorką wydarzenia ze strony Akademii jest dr hab. Magdalena Boffito.
-
„Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”. Wystawa studentów i wykładowców ASP w Warszawie oraz Łódzkiej Szkoły Filmowej
Wystawa studencka„Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”. Wystawa studentów i wykładowców ASP w Warszawie i Łódzkiej Szkoły Filmowej, 15 – 25 kwietnia 2025, Oświęcim. Grafika: Paulina Buźniak 15 kwietnia 2025 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży (Dom Ciszy) w Oświęcimiu odbędzie się wernisaż wystawy studentów i wykładowców ASP w Warszawie i Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wystawa powstała w ramach seminarium „Sztuka, pamięć, człowieczeństwo”, zorganizowanego przez Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego ASP w Warszawie, Oświęcimski Instytut Praw Człowieka i Łódzką Szkołę Filmową.
-
„VAPORWARE”. Wystawa Pracowni 3d i Zdarzeń Wirtualnych II Wydziału w Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski
Wystawa studencka„VAPORWARE”. Wystawa studentów i studentek Pracowni 3d i Zdarzeń Wirtualnych II Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie, 6.04– 5.05.2025, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, id: Wojciech Pietryka 5 kwietnia 2025 o godzinie 19.00 w Centrum Sztuki Współczesnej U-jazdowski odbędzie się wernisaż wystawy studentów i studentek Pracowni 3d i Zdarzeń Wirtualnych II Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – „Vaporware”.
-
„P6_ Kolekcja2”. Wystawa pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego w Galerii Pentagon w Radomiu
Wystawa studencka„P6_ Kolekcja2”. Wystawa pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego w Galerii Pentagon w Radomiu. Projekt plakatu: Kamil Zaleski. Autorka pracy wykorzystana na plakacie: Karolina Głowacka 10 kwietnia o godzinie 12.00 w Galerii Pentagon w Radomiu odbędzie się wernisaż wystawy prac studentów i absolwentów z pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego i dra hab. Kamila Zaleskiego – „P6_ Kolekcja2”.
-
„Nie na miejscu”. Wystawa studentów i studentek Malarstwa: ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Wystawa studencka„Nie na miejscu”. Wystawa koła naukowego discussi_64 z Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie z kołem naukowym „Najlepsze pod słońcem” i XIII Pracowni Malarstwa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Marszałkowska |18, 3 – 14 kwietnia 2025. Od 3 do 14 kwietnia 2025 przy Marszałkowskiej 18 można oglądać wystawę „Nie na miejscu” koła naukowego discussi_64 z Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. To kolaboracją koła naukowego discussi_64 z kołem naukowym „Najlepsze pod słońcem” i XIII Pracowni Malarstwa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
-
„Takie czasy”. Wystawa studentów i studentek Malarstwa: ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Wystawa studencka„Takie czasy”. Wystawa studentów i studentek Malarstwa: ASP w Warszawie i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, 27.03 – 13.04.2025. Identyfikacja wizualna: Zuzanna Januszko 26 marca 2025 o 18.00 w Poznaniu odbędzie się wernisaż wystawy będącej efektem kolaboracji koła naukowego discussi_64 z Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz koła naukowego „Najlepsze pod słońcem” i XIII Pracowni Malarstwa z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wystawę „Takie czasy" można oglądać do 13 kwietnia w Nowej Scenie UAP. Zespół kuratorski: Krzysztof Mętel, Paweł Nocuń.
-
„ABC Sokrateizmu”. Wystawa Łukasza Sawickiego w ramach Nagrody Inicjatywy ENTRY
Wystawa studencka„ABC Sokrateizmu”. Wystawa Łukasza Sawickiego, 21 lutego-29 marca 2025, Galeria Promocyjna. 21 lutego 2025 o 18.00 w Galerii Promocyjnej otworzy się wystawa absolwenta Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, Łukasza Sawickiego (dyplom 2023) pt. „ABC Sokrateizmu”. Wystawa została zrealizowana w ramach Nagrody Inicjatywy ENTRY, konkursu współorganizowanego przez ASP w Warszawie, którego celem jest wspieranie młodych twórców i twórczyń wkraczających na ścieżkę artystyczną oraz umożliwienie im rozpoczęcia samodzielnej działalności po uzyskaniu dyplomu. Wystawę można oglądać do 8 lutego 2025.
-
„FINAL_VERSION”. Wystawa prac dyplomowych Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie
Wystawa studencka"FINAL_VERSION". Wystawa prac dyplomowych Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie Od 7 lutego 2025 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego będzie prezentowana wystawa prac dyplomowych obronionych w roku 2024 na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, na trzech kierunkach: projektowanie produktu, przestrzeni i przekazu; projektowanie ubioru i jego konteksty oraz projektowanie i badania. Zespół kuratorski: Anna Palacz, Paweł Jasiewicz, Karolina Sadłoń. Wernisaż „FINAL_VERSION” odbędzie się 7 lutego 2025 o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do 2 marca.
-
„Jednogłośnie” – wystawa Pracowni Tekstu Eksperymentalnego dr hab. Maryny Tomaszewskiej
Wystawa studencka„Jednogłośnie”. Wystawa Pracowni Tekstu Eksperymentalnego Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie, Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej | Galeria Program, 24.01-15.02.2025. Identyfikacja graficzna: Kamil Kucharzewski Od 24 stycznia 2025 w Fundacji PSW Promocji Sztuki Współczesnej (Galeria Program) w Warszawie będzie prezentowana wystawa Pracowni Tekstu Eksperymentalnego Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie dr hab. Maryny Tomaszewskiej pt. „Jednogłośnie”. Jej kuratorkami są Weronika Kocewiak i Joanna Bury. Otwarcie: 24 stycznia o 18:30. Wystawę można oglądać do 15 lutego.
-
„Zjedz pomidora (to ja jestem pomidorem)”. Wystawa Franciszka Drażby w ramach Nagrody Inicjatywy ENTRY
Wystawa studenckaFranciszek Drażba. „Zjedz pomidora (to ja jestem pomidorem)”. Wystawa w ramach Nagrody Inicjatywy ENTRY, 14 grudnia 2024-8 lutego 2025, Galeria Promocyjna. 14 grudnia 2024 o godzinie 16.00 w Galerii Promocyjnej (Staromiejski Dom Kultury) otworzy się wystawa studenta Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie – Franciszka Drażby „Zjedz pomidora (to ja jestem pomidorem)”. Wystawa została zrealizowana w ramach Nagrody Inicjatywy ENTRY – konkursu, którego celem jest wspieranie młodych twórców i twórczyń wkraczających na ścieżkę artystyczną oraz umożliwienie im rozpoczęcia samodzielnej działalności po uzyskaniu dyplomu; można ją oglądać do 8 lutego 2025. Kurator: Tomek Paszkowicz.
-
„Phantoms”. Wystawa indywidualna Anny Ryczkowskiej w Ermitażu
Wystawa studenckaGrafika promująca wystawę indywidualną Anny Ryczkowskiej "Phantoms”, Ermitaż, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, 7-29 grudnia 2024. Identyfikacja wizualna: Anna Ryczkowska / Graphics of an individual exhibition by Anna Ryczkowska - "Spectres". Graphics: Anna Ryczkowska 6 grudnia 2024 o 18:00 w Ermitażu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy indywidualnej Anny Ryczkowskiej, absolwentki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. „Phantoms” przedstawia serię prac o tym samym tytule, powstałych w latach 2023-2024. Wystawę można oglądać do 29 grudnia, w piątki, soboty i niedziele w godzinach 12.00-17.00