-
Wakacyjny Kurs Rysunku i Malarstwa na Wydziale Scenografii!
Kursy / Program edukacyjnyWakacyjny Kurs Rysunku i Malarstwa na Wydziale Scenografii ASP w Warszawie Prof. Tomasz Myjak i dr Anna Jędrzejec poprowadzą Wakacyjny Kurs Rysunku i Malarstwa na Wydziale Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
-
„Nadzieja w mroku”. Wystawa prac osób studenckich z Pracowni Alternatywnego Obrazowania Wydziału Sztuki Mediów
Wystawa studencka„Nadzieja w mroku”, Galeria Promocyjna, 6 - 7 czerwca 2025 W dniach 6 – 7 czerwca 2025 w Galerii Promocyjnej na wystawie „Nadzieja w mroku” będą prezentowane prace osób studenckich z Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, powstałe w Pracowni Alternatywnego Obrazowania, prowadzonej przez drę Dorotę Kozieradzką. Wernisaż: 6 czerwca o godzinie 18.00.
-
Wspomnienie Profesor Heleny Hryszko
Wspomnienia / NekrologiProfesor Helena Hryszko (1944 – 2025) 17 maja 2025 roku zmarła prof. Helena Hryszko – inicjatorka, założycielka i kierowniczka Katedry Konserwacji i Restauracji Tkanin Zabytkowych, której dorobek naukowy miał ogromny wpływ na rozwój konserwacji tkanin w Polsce.
-
CEMORY. Międzynarodowy projekt realizowany przez Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego
WystawaCEMORY. Międzynarodowy projekt realizowany przez Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otrzymał dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu CEMORY („Central European Memory of the Holocaust in a Multicultural and Multidimensional Perspective"). Interdyscyplinarne przedsięwzięcie artystyczno-badawcze jest poświęconego tematom: pamięci, traumy i kulturowych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej.
-
„Mariusz Gajewski – Fotografie”. Wystawa w Pałacu w Jabłonnie
Wystawa dydaktykówWystawa „Mariusz Gajewski – Fotografie”, 26.05 – 19.06.2025, Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria, Pałac w Jabłonnie 25 maja 2025 o godzinie 14.30 w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w Pałacu w Jabłonnie (Dom Zjazdów i Konferencji PAN) odbędzie się wernisaż wystawy „Mariusz Gajewski – Fotografie”. Kierownictwo artystyczne prof. Stanisław Wieczorek. Wystawę można oglądać do 19 czerwca 2025.
-
Stanisław Baj laureatem Nagrody im. Jana Cybisa za rok 2024
Nagroda / konkursStanisław Baj, "Rzeka Bug", olej na płótnie, 2022, 110x160 cm, foto Agata Ciołek Stanisław Baj został Laureatem Nagrody im. Jana Cybisa za 2024 rok. W październiku 2025 w Galerii DAP przy ul. Mazowieckiej 11a, w siedzibie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, odbędzie się wystawa prezentująca dorobek twórczy artysty – od wczesnych prac oraz rysunków, po te najnowsze z 2025 roku.
-
ASP w Warszawie i UDIT Madryt razem w międzynarodowym projekcie „Mały Książę”
WarsztatyASP w Warszawie i UDIT Madryt razem w międzynarodowym projekcie „Mały Książę” Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie nawiązał współpracę z Universidad de Diseño, Innovación y Tecnología (UDIT) z Madrytu w ramach programu Erasmus+. Wspólna inicjatywa rozpoczęła się projektem artystyczno-edukacyjnym inspirowanym książką „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.
-
„RE-KONSTRUKCJA”. Wystawa Przemysława Klimka we Włocławku
Wystawa dydaktykówWystawa Przemysława Klimka - "RE-KONSTRUKCJA” we Włocławku, 25 kwietnia – 30 maja 2025 Do 30 maja 2025 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku trwa ekspozycja prac związanego z Wydziałem Malarstwa ASP w Warszawie dra Przemysława Klimka. Na wystawie „RE-KONSTRUKCJA” można zobaczyć obrazy w technice olejnej grafiki, rysunki i prace na papierze, a także model strukturalny katedry we Włocławku, wskrzeszający wizerunek Bazyliki Wniebowzięcia NMP z początku XIX wieku.
-
„Poza dokumentacją tworzą się wyobrażenia. Anna i Krystian Jarnuszkiewiczowie”. Wystawa w Fundacji Arton
Wystawa„Poza dokumentacją tworzą się wyobrażenia. Anna i Krystian Jarnuszkiewiczowie”. Wystawa w Fundacji Arton, 30 maja – 19 czerwca 2025 Od 30 maja do 19 czerwca 2025 w Fundacji Arton przy ul. Foksal 11/4 będzie prezentowana nowa wystawa – „Poza dokumentacją tworzą się wyobrażenia. Anna i Krystian Jarnuszkiewiczowie”. Praktyka artystyczna tej pary twórców skupiała się na zagadnieniach pracy z materią oraz przestrzenią. Przez 50 lat wspólnego życia wzajemnie oddziaływali na pola swoich działań artystycznych: rzeźbiarskich, rysunkowych i fotograficznych. Wernisaż: 30 maja 2025, godzina 19.00.
-
Żegnamy Profesor Helenę Hryszko
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłą w dniu 17 maja 2025 r. w wieku 81 lat Profesor Helenę Hryszko wybitną konserwatorkę tkanin, wieloletnią i zasłużoną dydaktyk Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
-
Setna rocznica urodzin Profesora Stefana Gierowskiego
Wspomnienia / NekrologiProfesor Stefan Gierowski. Fot. Antonina Garnuszewska, kolekcja Muzeum Akademii Sztuki Pięknych Wybitny malarz, rysownik, klasyk polskiej nowoczesności, jeden z najważniejszych polskich abstrakcjonistów – Stefan Gierowski urodził się 21 maja 1925 w Częstochowie, zmarł 14 sierpnia 2022. Był cenionym pedagogiem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego pracownia, wyróżniająca się dzięki osobowości profesora i atmosferze intelektualnej, była zjawiskiem na uczelni; wywodzi się z niej wielu uznanych malarzy.
-
Pląs x ASP w Warszawie. Dancing w Pałacu Czapskich powraca 24 maja!
DancingPląs x ASP w Warszawie. Dancing w Pałacu Czapskich, 2025 Pląs i ASP w Warszawie ponownie połączyły siły! Kultowy dancing wraca w maju na dziedziniec Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu 5. Na pierwsze pląsy w tym sezonie zapraszamy 24 maja 2025. Do tańca porwie nas Warszawska Orkiestra Sentymentalna oraz DJ ENVEE!