Zasady rekrutacji na rok akademicki 2025/26
Kandydat zobowiązany jest do złożenia w wyznaczonym terminie dokumentów rekrutacyjnych (patrz menu Dokumenty) oraz zamieszczenia portfolio cyfrowego w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata.
Egzamin ma charakter konkursowy i składa się z dwóch etapów:
- etap pierwszy – przegląd wykonanych samodzielnie prac praktycznych kandydatów, w tym prac fotograficznych lub innych prac z zakresu sztuk wizualnych oraz dorobku artystycznego świadczących o aktywności twórczej kandydata, za który można uzyskać max. 30 punktów. Portfolio cyfrowe, zamieszczone w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata, powinno zawierać ok. 20 prac i świadczyć o uzdolnieniach plastycznych kandydata. Do drugiego etapu egzaminu przystępują tylko ci kandydaci, których prace zostały ocenione na minimum 20 punktów.
- etap drugi – autoprezentacja, za którą można uzyskać max. 20 punktów. Autoprezentacja dotyczy m.in. zainteresowań kandydata z zakresu wiedzy o kulturze i sztuce ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia związane z kierunkiem studiów oraz wiedzy dotyczącej aktualnych i ważnych wydarzeń kulturalnych w kraju i na świecie.
Kandydaci, którzy pozytywnie zaliczyli pierwszy etap (przegląd prac praktycznych kandydatów będących zawartością portfolio cyfrowego) egzaminów na studia stacjonarne I stopnia na kierunek Sztuka Mediów prowadzony przez ASP w Warszawie, są zwolnieni z tej części egzaminu na niestacjonarne studia pierwszego stopnia kierunek Sztuka Mediów i rozpoczynają egzamin od następnego etapu. Liczba punktów uzyskana z przeglądu portfolio podczas egzaminu na studia stacjonarne zachowuje ważność w pierwszym etapie egzaminu na studia niestacjonarne.
W postępowaniu można uzyskać maksymalnie 50 punktów. O przyjęciu na studia decyduje liczba zdobytych punktów. Minimum punktowe kwalifikujące na I rok studiów wynosi 35 pkt.
Na przegląd prac praktycznych kandydat przygotowuje około 20 prac świadczących o aktywności twórczej kandydata. Poza pracami rysunkowymi i malarskimi wymagane jest przedstawienie prac w formie portfolio. Portfolio może zawierać ewentualnie inne realizacje artystyczne świadczące o wrażliwości plastycznej kandydata.