Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów

Stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczone są dla studentów uczelni artystycznych, którzy wykazują się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, lub którzy wykazują się znaczącymi osiągnięciami sportowymi.

Terminy

Studentki i Studenci mogą składać wnioski o stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok akademicki 2023/2024 w nieprzekraczalnym terminie do 11 września 2023.

Do 25 września 2023 Dziekanaty Wydziałów przekazują wnioski wraz z rekomendacją do Sekcji Stypendialnej Działu Nauczania.

Wnioski o stypendium ministra przekazywane są przez Rektora do Ministerstwa, w terminie do 15 października 2023.

Wnioski o przyznanie stypendium są rozpatrywane przez Ministra, w terminie do ostatniego dnia lutego roku następującego po roku, w którym zostały złożone.

Miejsce składania wniosku

Wnioski o stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów za wybitne osiągnięcia składa się w Dziekanacie właściwym dla kierunku studiów (w godzinach pracy Dziekanatu)

przesyła listem poleconym na adres:

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Dziekanat Wydziału ………………….

ul. Krakowskie Przedmieście 5

Wniosek o stypendium ministra – POUFNE

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę doręczenia wniosku w formie papierowej do Dziekanatu lub datę stempla pocztowego z dnia nadania wniosku do Uczelni pocztą tradycyjną.

Wypełniony wniosek w formacie DOCX należy przesłać również w formie elektronicznej na adres e-mail Wydziału.

UWAGA! Wnioski przesłane do Uczelni wyłącznie mailowo uznaje się za niedoręczone!

Wysokość świadczenia

Maksymalna wysokość stypendium ministra nie może przekroczyć 17 000 zł.

Wniosek i załączniki

Wniosek należy wypełnić na komputerze!

UWAGA!!
Wnioski zawierające braki oraz błędy formalne lub wypełnione odręcznie, nie będą rozpatrywane/przyjmowane.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające uzyskanie przez studenta znaczących osiągnięć oraz oświadczenie, zamieszczone powyżej, w plikach do pobrania.

Dodatkowo, student składający przedmiotowy wniosek dołącza do niego „dyspozycję przekazywania stypendium na konto”, która pozostaje w Uczelni.

Wniosek o stypendium (DOCM, 45 KB)