Ewa Maria Śmigielska urodziła się w 1987 roku w Warszawie. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się rysunkiem, rzeźbą, video,  instalacją oraz scenografią. W czasie studiów, jak również po ich zakończeniu brała udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą również jako współkurator wystaw.

W latach 2007-2012 studiowała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni rzeźby: w Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej profesora Grzegorza Kowalskiego. W 2012 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Aneks do dyplomu zrealizowała w Pracowni Rysunku pod kierunkiem profesor Zofii Glazer-Rudzińskiej.

W 2019 na Wydziale Rzeźby uzyskała Stopień Doktora w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie artystycznej sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki Wydział Rzeźby Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie rozprawa doktorska pt :WOBEC

Ambasadorka porozumienia i współpracy polsko chińskiej pomiędzy  uczelniami Sichuan Fine Arts Institute, Chongqing China, a Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Prowadzi: Pracownia Kompozycji Brył i Płaszczyzn
email: ewa.maria.smigielska@asp.waw.pl