dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz, profesor uczelni

Agnieszka Rożnowska, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Wzornictwa. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskując dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka. Od 2002 do 2009 była związana zawodowo z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Obecnie od 2010 prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doktoryzowała się na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne, kierunek – Grafika warsztatowa (2007 r). Stopień doktora habilitowanego uzyskała w 2014 r. w tejże dyscyplinie na kierunku – grafika warsztatowa w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu; Otrzymała stypendium rektorskie na VSVU w Bratysławie(1997-1998). Współpracowała ze studiem animacji „Animagie” w Paryżu. W 2015 otrzymała grant Artist in Residence ASO w Japonii, a w 2018 na wystawie Spotkania w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha prezentowała powstałe w Japonii realizacje. Członkini Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki, stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mody. Swoje projekty realizuje w różnych mediach. Uczestniczy w wystawach w kraju i zagranicą.

Prowadzi: Pracownia Rysunku
email: agnieszka.roznowska@asp.waw.pl