dr hab. Bartosz Piotrowski, prof. uczelni

Projektant specjalizujący się w projektowaniu pojazdów i produktów dla sfery publicznej.

Dyrektor Działu Rozwoju Produktu/Główny Projektant – PESA Bydgoszcz SA

Studio CIRCLE – wspólnie z Kamilą Kamińską

Jest autorem pociągów eksploatowanych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Czechach, Rosji, na Litwie i w wielu innych krajach (Dart, Link, Elf, Sundeck, etc.) . Projektował tramwaje dla Warszawy, Moskwy, Sofii, Seged, Kijowa, Cluj oraz większości miast w Polsce (Swing, Jazz, Krakowiak, Fokstrot, Twist, etc.). Jest projektantem samochodów wojskowych i specjalistycznych (Polska, Niemcy) oraz innych licznych produktów. Ładowarka Samochodowa dla Willbert – Wzór Roku 2020, Dobry wzór 2020, wyróżnienie prezesa ARP.

Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień: IF Design Award 2016, Perły Biznesu, Designer Roku 2006 i 2014, Doroczna nagroda Min. Kultury 2020 i wielokrotnie DOBRY WZÓR (IWP)                                                                            i WZÓR ROKU.

Prowadzi: Pracownia Projektowania dla Nowego Przemysłu
email: bartosz.piotrowski@asp.waw.pl