10 lipca 2024 roku JM Rektor ASP w Warszawie prof. Błażej Ostoja Lniski został jednogłośnie wybrany Przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych – stanął na czele gremium zrzeszającego rektorów wszystkich 19 uczelni artystycznych w Polsce. To pierwsze tak duże wyróżnienie dla rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w blisko trzydziestoletniej historii istnienia KRUA. Serdecznie gratulujemy!

Uczelnie członkowskie Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych (KRUA)

Uczelnie członkowskie

Uczelniami wchodzącymi w skład Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych (KRUA) są:

• Akademia Muzyczna Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
  • Akademia Muzyczna Stanisława Moniuszki w Gdańsku
  • Akademia Muzyczna Karola Szymanowskiego w Katowicach
  • Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Akademia Muzyczna Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
  • Akademia Muzyczna Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Akademia Muzyczna Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • Akademia Sztuki w Szczecinie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Akademia Sztuk Pięknych Jana Matejki w Krakowie
  • Akademia Sztuk Pięknych Władysława Strzemińskiego w Łodzi
  • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  • Akademia Sztuk Teatralnych Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
  • Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna Leona Schillera w Łodzi
  • Akademia Teatralna Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Konferencja Rektorów Uczelni Artystycznych

logotyp Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych

Celem funkcjonowania Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych (KRUA) jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni członkowskich oraz integracja środowiska akademickiego wyższych szkół artystycznych.

KRUA wchodzi w skład Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i wspólnie realizuje misję wyższego szkolnictwa w Polsce, stojąc na straży tradycyjnych wartości akademickich, a także działa na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego, nauki i kultury.