Spieszymy z informacją, że w dniach 15 – 18 sierpnia 2024 Pałac Czapskich będzie nieczynny. Podczas długiego weekendu sierpniowego polecamy uwadze wystawę poświęconą studentom i wykładowcom warszawskiej ASP uczestniczącym w Powstaniu Warszawskim. Wystawa “ASP WAW’44” jest prezentowana na dziedzińcu Pałacu Czapskich.

„ASP WAW’44” – Studenci i wykładowcy ASP w Powstaniu Warszawskim

„ASP WAW’44” – Studenci i wykładowcy ASP w Powstaniu Warszawskim. Wystawa na dziedzińcu Pałacu Czapskich, 1 sierpnia – 2 października 2024. Identyfikacja graficzna: OKIOKI Studio

Bohaterowie tej wystawy nie tylko walczyli z bronią w ręku, lecz także utrwalali walkę na kliszach fotograficznych, ratowali zabytki, tworzyli propagandowe prace plastyczne, pracowali na różnych szczeblach podziemnych struktur.

Pozostali z nami w zabytkach, które ratowali, monumentach, budowlach i dziełach, które tworzyli w czasie odbudowy. Walcząc, ginąc, podnosząc Warszawę z ruin i tworząc w okresie powojennym, wrośli w tkankę miasta, ciągle żywą i zmieniającą się materię, na zawsze pozostając jej częścią.

Przygotowaną przez zespół Archiwum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wystawę można oglądać do 2 października 2024.