Spotkanie z reżyserem Janem Komasą w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku (WKiRDS)

Podczas spotkania Jan Komasa opowiadał m.in. o trudnościach związanych z realizacją jednego z pierwszych w Polsce dramatów, zawierającego ponad 20-minutowe sekwencje animowane, o współpracy z aktorami i reżyserami z USA, Anglii i Francji, a także o swojej twórczej drodze – od rozważań nad studiowaniem na ASP po ukończenie Szkoły Filmowej w Łodzi.
Mówił też o energii – czynnik wpływający na kreatywność i budowanie scen na planie filmowym. Podkreślił znaczenie scenariopisarstwa oraz umiejętności głębokiego rozumienia tekstu, co umożliwia jego skuteczne przełożenie na język filmu.
W wydarzeniu uczestniczyli również studenci tworzący wspólny magazyn studencki „Kolaż” trzech uczelni: ASP, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii). Spotkaniu przysłuchiwała się dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, dr hab. Monika Stachurska.
Spotkania w Pracowni Kompozycji Projektowej i Rysunku (WKiRDS) są cyklicznie organizowane przez Koło Naukowe „Kulista Pracownia Progresowa” pod opieką adiunkta dr. Kejiego Matsumoto oraz krytyczki sztuki i kuratorki wystaw – Marty Ewy Olbryś.
W ostatnich latach Pracownię odwiedziło wiele znakomitych osobistości, m.in.: Leszek Możdżer, Borys Szyc, Mietek Szcześniak, Marcin Dorociński oraz śp. prof. Jan Machulski.
Laureat prestiżowych nagród, m.in.: