-
„Uprościć Polskę. Od deregulacji do symplifikacji”. Konferencja w Pałacu Czpskich
Konferencja naukowa27 marca 2025 roku w Sali Senatu Pałacu Czapskich ASP w Warszawie odbyła się konferencja „Uprościć Polskę. Od deregulacji do symplifikacji”, zorganizowana przez Centrum im. Adama Smitha. Jej uczestnicy dyskutowali o propozycjach niezbędnych zmian w polskim prawie, służących uproszczeniu procedur i usprawnieniu funkcjonowania administracji.
-
„Podziemia Warszawy w kontekście europejskim. Ukryte oblicza miasta. Od powojennej odbudowy po współczesny rozwój”. Konferencja
Konferencja naukowa„Podziemia Warszawy w kontekście europejskim. Ukryte oblicza miasta. Od powojennej odbudowy po współczesny rozwój”. Międzynarodowa konferencja, 3 i 4.04. 2025, UW. Identyfikacja wizualna: Magdalena Boffito W dniach 3 i 4 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim (w auli Starego BUW-u) odbędzie się konferencja inicjująca dyskusję na temat funkcji podziemi miejskich – przede wszystkim warszawskich – we współczesnym świecie. Konferencja jest organizowana w ramach obchodów 80. rocznicy rozpoczęcia odbudowy Warszawy. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie współorganizuje wydarzenie.
-
Akredytacja na konferencję „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość”
Konferencja naukowaKonferencja „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość” w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, 9-10 kwietnia, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie Do 21 marca 2025 można akredytować się na konferencję „Młode artystki i młodzi artyści – wyzwania i rzeczywistość”, organizowaną w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
-
„Architektura Wyzwań – Nowy Europejski Bauhaus Budowanie Wspólnoty”. III Międzynarodowa Konferencja Naukowa
Konferencja naukowa„Architektura Wyzwań – Nowy Europejski Bauhaus Budowanie Wspólnoty”. III Międzynarodowa Konferencja Naukowa, 30 czerwca-1 lipca 2025 W dniach 30 czerwca-1 lipca 2025 odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja „Architektura Wyzwań – Nowy Europejski Bauhaus Budowanie Wspólnoty”. Dzień pierwszy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (Pałac na Wyspie); dzień drugi: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Konferencja odbędzie się w języku angielskim w trybie stacjonarnym.
-
Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencje Naukowa „Ryszard Wojciechowski Przestrzeń Twórcza”
Konferencja naukowaMiędzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencje Naukowa "Ryszard Wojciechowski Przestrzeń Twórcza" 17 stycznia 2025 w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 (aula, 2 piętro) odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencje Naukowa "Ryszard Wojciechowski Przestrzeń Twórcza", która będzie również dostępna w formie transmisji online. Koordynacja projektu: Paweł Łukasz Pogorzelski, Pracownia Technologii I Technik Malarstwa Ściennego, Wydział Malarstwa ASP w Warszawie
-
35 lat Centrum im. Adama Smitha – konferencja w ASP w Warszawie
Konferencja naukowakonferencji "Trzecia polska transformacja. Nie ma przyszłości bez wolności" w auli budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, 23.09.2024. Fot. Archiwum Centrum im. Adama Smitha. 26 września 2024 roku w auli budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 odbyła się jubileuszowa konferencja pt. „Trzecia polska transformacja. Nie ma przyszłości bez wolności”, zorganizowana z okazji 35-lecia istnienia Centrum im. Adama Smitha. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie była partnerem wydarzenia.
-
„Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa: 17– 18 czerwca 2024
Konferencja naukowa„Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa, 17-18 czerwca 2024 W dniach 17-18 czerwca 2024 odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości”, organizowana przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki z siedzibą w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Konferencja odbędzie się w języku angielskim.
-
„Proszę o przyjęcie mnie…”. Studentki żydowskie przedwojennej ASP w Warszawie. Konferencja Laboratorium Muzeum Kobiet, WBASK
Konferencja naukowa„Proszę o przyjęcie mnie…”. Studentki żydowskie przedwojennej ASP w Warszawie. Konferencja Laboratorium Muzeum Kobiet, WBASK, 23 maja 2024, ASP w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39. Identyfikacja graficzna: Kuba Maria Mazurkiewicz 23 maja 2024 w ASP w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39) odbędzie się konferencja podsumowująca rok kwerend, badań i refleksji Laboratorium Muzeum Kobiet WBASK ASP (2023/2024) nad dorobkiem artystek żydowskich – studentek przedwojennej Szkoły Sztuk Pięknych, a następnie ASP w Warszawie. Koncepcja i opieka merytoryczna: dr hab. Luiza Nader, dr Marika Kuźmicz. Organizacja: Laboratorium Muzeum Kobiet na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.
-
„Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa
Konferencja naukowa„Architektura wyzwań – materiały dla przyszłości”. Międzynarodowa konferencja naukowa, 17-18 czerwca 2024 W dniach 17-18 czerwca 2024 odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości”, organizowana przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki z siedzibą w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Konferencja odbędzie się w języku angielskim w trybie stacjonarnym. Termin zgłoszenia referatu/posteru na konferencję został przedłużony do 22 kwietnia 2024".
-
Konferencja z udziałem prodziekana WBASK dr Pawła Ignaczaka
Konferencja naukowaDr Paweł Ignaczak, prodziekan ds. kształcenia WBASK wziął udział w tegorocznej konferencji Międzynarodowego Programu CAA-Getty (CAA-Getty International Program), podczas której wygłosił referat „Politics and Identity: Polish Women-Amateurs of the Late 18th and Early 19th Century”.
-
„Drogi do wolności”. Konferencja w ASP w Warszawie
Konferencja naukowaRektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie prof. Błażej Ostoja Lniski podczas konferencji Drogi do wolności. Fot. Archiwum Centrum im. Adama Smitha -
ASP w Warszawie gospodarzem spotkań preselekcyjnych konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029
Konferencja naukowaOgłoszenie wyników I etapu naboru na Europejską Stolicę Kultury 2029. Konferencja prasowa, 27 października 2023 roku, Pałac Czapskich ASP w Warszawie. Fot. ASP w Warszawie W dniach 23-26 października 2023 roku w Pałacu Czapskich odbyły się przesłuchania przedstawicieli polskich miast kandydujących do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Wśród nich znalazły się: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Jastrzębie-Zdrój, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Lublin, Opole, Płock, Pszczyna, Rzeszów i Toruń.