1 grudnia 2022 o godzinie 16.00 w Auli przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39 odbędzie się spotkanie z Martyną Łukasiewicz – kuratorką związaną z Muzeum Narodowym i Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie jest otwarte dla społeczności ASP oraz wszystkich osób zainteresowanych spoza Akademii.

Martyna Łukasiewicz opowie o doświadczeniach związanych z organizacją bestsellerowej wystawy pt. „Vilhelm Hammershøi. Światło i cisza”, zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Poznaniu we współpracy z innymi instytucjami muzealnymi w Polsce i za granicą.

Jak przekonać władze muzeum do zorganizowani wystawy monograficznej jednego z czołowych przedstawicieli sztuki duńskiej, o którym w Polsce mało kto słyszał? Skąd kuratorka wiedziała, że to będzie sukces i jakie działania muzealne się do tego sukcesu przyczyniły?

Prelegentka stoi przed mikrofonem
Martyna Łukasiewicz

Co, gdzie, kiedy?

„Jak powstaje muzealny blockbuster – oczami kuratorki”. Spotkanie z Martyną Łukasiewicz