Pląs x ASP w Warszawie
Już w sobotę 27 czerwca zagra dla nas Orkiestra Buena Visła, która tego wieczoru zabierze nas w muzyczną podróż po Ameryce Łacińskiej.
Plakat stworzony przez Ewę Skakun, studentkę ASP w Warszawie z pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej profesora Lecha Majewskiego oraz Justyny Czerniakowskiej, odzwierciedla klimat sobotniego wieczoru.
Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia wizji pozostałych studentów i studentek na ekspozycji na dziedzińcu przy Krakowskim Przedmieściu.
Tradycyjnie otwieramy Pałacowe wnętrza i zapraszamy do obejrzenia wystawy dyplomów Upcoming 2025. Bezkres wspólnoty.
Zachęcamy do wspólnego świętowania muzyki, sztuki i tańca!
Do zobaczenia!
Wystawa plakatów muzycznych autorstwa studentek i studentów ASP w Warszawie z pracowni Plakatu i Grafiki Wydawniczej profesora Lecha Majewskiego oraz Justyny Czerniakowskiej.
Potańcówka na dziedzińcu warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych staje się dziś przestrzenią, w której plakat spotyka się z rytmem, a obraz z muzyką. Prezentowane prace studentek i studentów to wizualne interpretacje słonecznych dźwięków zespołu Buena Visła, który tego wieczoru zabierze nas w muzyczną podróż po Ameryce Łacińskiej. To wyjątkowe połączenie tańca i sztuki kontynuuje serię dancingów połączonych z wystawami młodych twórczyń i twórców.
Energia, wynikająca z połączenia słowiańskiego temperamentu z latynoskimi dźwiękami zdecydowanie pobudza wyobraźnię, powstałe plakaty od pierwszego wejrzenia przyciągają żywymi barwami. Oddanie ładunku energetycznego kubańskich rytmów było bardzo atrakcyjnym wyzwaniem projektowym. Odważne zestawienia kolorystyczne, dynamika oraz indywidualne elementy języka wizualnego każdego z twórców składają się na silną, roztańczoną całość. Selekcja prezentuje różnorodne techniki oraz sposoby myślenia: od tajemniczego ujęcia warszawskiej syrenki przez wibrującą abstrakcję, po analogową, pełną charakteru wycinankę.
Zapraszamy do patrzenia, słuchania oraz oczywiście, do tańca!
Zespół kuratorski: Maciej Musiał, Ewa Skakun
Tekst kuratorski: Maja Kozieł i Monika Ładyżyńska
Autorkami i autorami prac są:
Pląs x ASP w Warszawie
Pałac Czapskich, Krakowskie Przedmieście 5
27 czerwca 2026, godz. 19:00 – 23:30