abstrakcyjna grafika
Pokaz Katedry Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, 5.10.2024. Identyfikacja graficzna: Julia Adamska
Pokaz Katedry Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wrócił na Krakowskie Przedmieście. 5 października 2024 roku o godzinie 20:00 na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5 zaprezentowaliśmy prace studentek i studentów: I, II i III roku Katedry Mody, a także siedem kolekcji dyplomowych. Wydarzenie miało charakter otwarty i performatywny. Partnerem pokazu jest Dom Handlowy Vitkac.

Moda i ciało

Tegoroczny Pokaz Mody jest wypowiedzią na temat relacji między modą, ciałem, rzeczywistością społeczną i możliwością wpływu na jej tworzenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników i miłośniczki mody na wspólne odkrywanie nowych trendów, inspiracji artystycznych oraz kreatywnych wizji młodych projektantów, którzy zaprezentują swoje najnowsze kolekcje w unikalnej oprawie wizualnej i dźwiękowej.

Tradycyjnie na wybiegu w roli modelek i modeli wystąpiły osoby znajome i nieznajome, przechodnie, mieszkańcy i mieszkanki Warszawy oraz osoby, które specjalnie na tę okazję przyjechały na ASP by wziąć w nim udział.

Partner pokazu: Dom Handlowy Vitkac

Partnerem Pokazu Katedry Mody 2024 został Dom Handlowy Vitkac. Po raz kolejny ta luksusowa galeria wsparła młodych twórców i twórczynie z warszawskiej ASP, dając im możliwość zaprezentowania swoich kolekcji obok prac światowych projektantów. Prezentacja projektów w miejscu, które kojarzy się z elegancją i prestiżem jest ogromną szansą dla młodych artystów i artystek na zaistnienie na arenie międzynarodowej.

Uczestnicy i uczestniczki pokazu

I rok:

Anna Abramek, Iryna Artsiukevich, Barbara Dmowska, Franciszek Drozdowski, Bogusława Gaworek, Anastasija Gippenreiter, Michał Karczmarczuk, Joanna Niewińska, Ryszard Stańczak

II rok:

Jan Anusz, Weronika Gieracka, Beniamin Janowski, Wiktoria Jaszczołt, Marta Mikos, Amelia Panek, Patrycja Sawerska, Igor Wawrzak

III rok: Kalina Dorożyńska, Róża Kołodziejska, Maryna Kovalchuk, Jagoda Opania, Hubert Pelc, Jakub Pieńkowski, Konrad Sumer, Mateusz Tomczak, Maryia Tratsiakova

Kolekcje dyplomowe: Delfina Tlałka, Jadwiga Ślesińska, Jagoda Bednarz, Jakub Cielecki, Mateusz Jarosz, Michał Smolicz, Aleksandra Sawa

Relacja fotograficzna z pokazu Katedry Mody Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie, 5.10.2024

„Jak co roku, pokaz współtworzą najwybitniejsi specjaliści i najwybitniejsze specjalistki od scenografii, świateł, włosów i makijażu. Tradycyjnie już na wybiegu w roli modelek i modeli zobaczymy osoby znajome i nieznajome, przechodniów, mieszkańców i mieszkanki Warszawy oraz osoby, które specjalnie na tę okazję przyjadą na ASP by wziąć w nim udział. Wydarzenie ma charakter otwarty i performatywny. Zapraszamy wszystkich miłośników i wszystkie miłośniczki mody oraz wszystkich sceptyków i wszystkie sceptyczki” – mówią organizatorzy.

plakat a abstrakcyjną grafiką

Pokaz Katedry Mody Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

ul. Krakowskie Przedmieście 5, dziedziniec

5 października 2024, g. 20:00

Pomysłodawca i autor Pokazu Mody: Janusz Noniewicz
Scenografia: Agnieszka Zawadowska
Oświetlenie: Jacqueline Sobiszewski
Animacje i oprawa graficzna: Julia Adamska
Zarządzanie back stage: Damian Kalita
Fryzury: Jaga Hupało
Charakteryzacja: Olga Nejbauer
Identyfikacja graficzna: Julia Adamska

Realizacja techniczna: Free Art Promotion

Partner wydarzenia: Dom Handlowy Vitkac

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.