Rekrutacja 2024 – Komunikat nr 1 Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej

Komunikat nr 1 Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej z dnia 30 stycznia 2024 roku

w sprawie ustalenia listy przedmiotów do portfolio cyfrowego dla kandydatów na stacjonarne studia pierwszego stopnia

na kierunek Projektowanie produktu, przestrzeni, przekazu

na podstawie pkt. A.2a)ii) Rozdziału X Regulaminu zasad i kryteriów przyjęć na studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na rok akademicki 2024/2025, ustala się listę przedmiotów do portfolio (design sketching) oraz wskazówki wykonania zadania:

1. Technika rysunku produktu – długopis, flamaster lub ołówek.
  2. Kandydat wykonuje:
    1. 1 planszę z zakomponowanymi rysunkami 5 przedmiotów codziennego użytku
    2. 1 planszę ilustrującą przedmiot codziennego użytku wraz z przedstawieniem budowy i zasady działania (konstrukcja, elementy obudowy, otwieranie, rozstrzelenie itp.).
  1. Wskazówki dodatkowe: Zalecane są przedmioty o złożonej, ale zwartej geometrii. Należy zwrócić uwagę na konstrukcję bryły, w szczególności na osie, symetrię/asymetrię, przejścia pomiędzy prostą płaszczyzną a zaokrągleniami, naprężenie linii. Należy pamiętać, że walce i inne elementy zawierające w sobie koło w perspektywie rysowane będą z wykorzystaniem elipsy rysunkowej. Długich elementów, jak kable czy rury, można unikać (narysować wyjście/wejście i zasugerować kierunek zanikającą/urwaną kreską). Zalecane jest dorysowanie do wybranych przedmiotów pozycji dłoni użytkownika. Szkic dłoni nie powinien zasłaniać przedmiotu – może pojawić się w formie “ducha”, uproszczonego obrysu delikatniejszego od reszty rysunku. Nie należy rysować napisów na przedmiotach.
  1. Lista przedmiotów:
    • ekspres do kawy (nie kawiarka)
    • czajnik
    • mikser
    • maszynka do mielenia mięsa
    • sokowirówka
    • wyciskarka do soków
    • odkurzacz / odkurzacz ręczny (krótki, jeśli elementy oddzielone są długą rurą, to należy zrobić zbliżenie na głowicę, uchwyt i inne detale)
    • żelazko
    • parownica
    • maszyna do szycia
    • nebulizator