24.02.2023

„The Lines of War”. Wystawa w Escola d’Art i Superior de Disseny de Castelló (Hiszpania)

Szuflada z ułożonymi w niej zdjęciami, w sąsiadujące przegrodzie biała tabliczka z napisem "Tu kieruj broń"
W dniach 13 – 17 lutego 2023 w ESAD Escola d'Art i Superior de Disseny de Castelló w Hiszpanii odbyła się wystawa pt. „The Lines of War” z udziałem studentek i studentów z Wydziałów: Sztuki Mediów, Rzeźby i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zaprezentowane zostały współczesne ujęcia sytuacji kryzysu wojny – jej fizyczne i mentalne ślady. Przestrzeń badań artystycznych przeprowadzonych przez uczestniczki i uczestników wystawy stanowiła społeczna i architektoniczna tkanka miejska Warszawy. Kuratorki: dr Ewa Bobrowska, Lorena Cuenca.

Uczestniczki i uczestnicy wystawy

Malwina Bątruk, Ewa Bobrowska, Urszula Grzelka, Marta Jabłońska, Andrzej Jachiewicz, Justyna Kałęcka, Justina Los, Iga Niewiadomska, Marta Normington, Wiktor Olendzki, Barbara Pazio, Adrianna Szadzińska, Filip Zubowski

Wystawa została zorganizowana na uczelni EASD Castello w Hiszpanii jako rezultat konwersatorium pt. „Contemporary Art &Theory”, prowadzonego w latach  2022/23 przez dr Ewę Bobrowską (ASP w Warszawie), Lorenę Cuencę (EASD Castello, Hiszpania) i Marianę Castro (Instituto Superior Miguel Torga, Coimbra), w ramach programu Blended Mobility Erasmus +.